Всесвіт

Подивіться на масштабне виверження плазми на поверхні Сонця

Астрономи і астрофотографи 27 травня спостерігали потужний «вибух» на Сонці.

Дослідники 27 травня зафіксували один з найбільших в поточному сонячному циклі протуберанців (щільних згустків плазми, які піднімаються і утримуються над поверхнею зірки). Потік заряджених частинок піднявся над поверхнею Сонця на висоту у багато разів, що перевищує діаметр Землі.

Фотографію незвичайного протуберанцю опублікував на своїй сторінці в соціальній мережі астрофотограф з Німеччини Мехмет Ергун. Він зазначає, що виникнення подібних подій неможливо передбачити, тривають вони не дуже довго, а тому фотографу потрібно удача, щоб його відобразити.

Протуберанець на поверхні Сонця 27 травня. Земля додана для масштабу. Фото: Mehmet Ergеn

Повністю весь процес викиду плазми спостерігала обсерваторія сонячної динаміки (SDO) НАСА. Це космічний супутник, обладнаний приладами для спостереження за Сонцем на різних довжинах хвиль. Він рухається по круговій орбіті навколо Землі, яка дозволяє мінімізувати «затемнення» і забезпечити практично безперервне спостереження за нашою зіркою. За даними SDO, протуберанець спостерігався на поверхні Сонця приблизно протягом години.

Викид плазми на Сонце 27 травня. Відео: Helionaut, SDO, NASA

Експерти порталу spaceweather.com відзначають, що точна причина виникнення такої яскравої астрономічної події невідома. Перш за все це пов’язано з тим, що джерело знаходиться на зворотному боці Сонця. Проте на основі даних геліосейсмічних спостережень, вони припускають, що біля основи викиду може розташовуватися велике сонячне пляма.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button