Технології

Стартап буде вирощувати м’ясо в космосі, щоб поліпшити їжу астронавтів

Стартап з Ізраїлю буде вирощувати м’ясо в космосі, щоб поліпшити якість їжі астронавтів. Вони вже провели попередні тести на МКС, а тепер планують виробляти їжу і на інших планетах.

Стартап Aleph Farms, який працює над альтернативою розведенню і забою великої рогатої худоби, представив концепт створення м’яса в космосі. «Ми віримо, що коли люди будуть проживати на декількох планетах, питання про забезпечення живильним м’ясом постане ще гостріше», – відзначають в компанії.

У другій половині 2020 року Aleph Farms вже стала першою компанією, яка вирощує м’ясо на Міжнародній космічній станції (МКС), розташованої в 404 км від природних ресурсів. Клітини виростили в дрібну м’язову тканину за допомогою 3D-біопринтера. Попередня демонстрація показала, що таким чином можна виростити невелику кількість м’яса, причому воно виходить несмачним.

На Землі цей процес відбувається повільніше, оскільки його обмежує гравітація: м’ясо зростає тільки тонкими шарами, а умови планети не дозволяють прискорити процес. В умовах МКС, де гравітація набагато менша, м’язова тканина росте в усі сторони.

«На Місяці просто піти в продуктовий магазин не вийде. Звучить смішно, але це одна з основних проблем людини, яка виявляється в глибокому космосі. Доставляти туди їду – дуже дорого, до того ж багато астронавтів скаржаться на якість їжі, особливо ті, хто працює на кораблях довгий час. Ми пропонуємо шляхи вирішення цих проблем, » – твердить Дідьє Тубія, творець Aleph Farms

Раніше експеримент з виробництвом м’яса, який пройшов на МКС, тривав близько тижня. Тепер фахівці хочуть розширити спектр продуктів до м’яса кролика і риби. Компанія також хоче об’єднатися з партнерами – у них в планах виробляти велику кількість штучного м’яса, проте для цього на станцію потрібно завезти додаткове обладнання.

Зараз вчені на Землі використовують біореактори для вирощування клітинного м’яса, причому пристрої можна використовувати і на МКС, і в космосі. Також фахівці 3D Bioprinting Solutions планують використовувати біореактори, які є на інших сегментах космічної станції.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button