Наука

Статті в медичних журналах, опубліковані жінками, цитуються рідше, ніж статті, написані чоловіками

Згідно з новим дослідженням, коли справа доходить до статей в медичних журналах, статті, написані жінками, цитуються менше, ніж статті, написані чоловіками.

У дослідженні, опублікованому в журналі JAMA Network Open, вчені проаналізували 5554 статті, опубліковані в провідних академічних медичних журналах в період з 2015 по 2018 рік. Серед всіх статей жінки були основними авторами в 35,6 відсотка випадків і старшими авторами – в 25,8 відсотка.

Коли жінки були одночасно старшими й основними авторами статті, у них було найменше середня кількість цитувань серед комбінацій, досліджених в роботі, – 33 цитування. Статті, провідними авторами яких були жінки, мали в середньому 36 цитувань, в той час, як статті, в яких жінка була старшим автором, мали в середньому 37 цитувань.

Якщо ж в науковій статті провідний і старший автор був чоловік, то вона цитувалася, за підрахунками дослідників, 59 раз. Роботи з чоловіками в якості основних авторів мали в середньому 54 цитування, а статті з чоловіками в якості старших авторів мали в середньому 51 цитування.

«Гендерна нерівність в цитуванні – це лише один зі способів вивчення несправедливості в академічній медицині. Наші результати підкреслюють, що ці відмінності частково є наслідком нерівності у визнанні досліджень. Цей дисбаланс, не буде усунений тільки завдяки найму і наставництву більшого числа жінок. Ми також повинні працювати над тим, щоб жінки, які вже працюють в академічній медицині, отримували однакову оцінку і просувалися за власні вклади і успіхи. Від журналів, що публікують цю роботу, до академічних установ, що просувають статті після публікації, всі повинні бути зацікавлені в подолання цього гендерного розриву », – роблять висновок дослідники.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button