Наука

Татуювання порушують терморегуляцію організму

Експерименти показали, що нанесення татуювання порушує роботу екринових залоз шкіри, знижує потовиділення і може призводити до ослаблення здатності організму до терморегуляції.

Image by Pixabay

Випаровування поту — один з ключових механізмів регуляції температури у людей. Його виділяють екринові залози, розсіяні по всій поверхні шкіри. Їх кількість сягає кількох сотень на кожен квадратний сантиметр, і не дивно, що процес нанесення татуювання пошкоджує ці залози. Про це повідомляється в новій статті, опублікованій в Journal of Applied Physiology.

Скотт Девіс (Scott Davis) і його колеги з Південного методистського університету вивчили стан шкіри і потових залоз у групи добровольців з татуюваннями площею не менше 5,6 квадратного сантиметра на плечі або передпліччя. Піддослідних одягали в спеціальний костюм з трубками, через які прокачували гарячу воду протягом як мінімум півгодини, щоб викликати у них якомога активніше потовиділення. При цьому автори оцінювали кількість поту і температуру ділянок шкіри, вкритих татуюваннями, а також без них.

З’ясувалося, що екринові залози і тих, і інших ділянок шкіри реагували на спеку синхронно і одночасно починали виділяти піт. Управління ними здійснюється через волокна симпатичної нервової системи, і, схоже, що нанесення татуювання не чинить на них серйозного впливу. Однак виділення поту залозами на цих ділянках відбувалося набагато слабкіше — мабуть, тому, що вони пошкодженні.

Порушення роботи екринових залоз негативно позначається на терморегуляції організму, проте їх кількість доходить до сотень на кожен квадратний сантиметр, і автори відзначають, що людям з татуюваннями помірних розмірів турбуватися нема про що. Однак чим ширший малюнок на тілі, тим сильніше порушується потовиділення і терморегуляція, тому тим, хто прагне татуювати більшу частину свого тіла, слід пам’ятати про цю небезпеку.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»