Екологія

Норвегія знайде альтернативу нафти і газу для опалювання

Уряд Норвегії планує заборонити опалювати будинки нафтопродуктами і газом. Реалізувати цей план повинні до 2020 року.

Норвегия найдет альтернативу нефти и газа для отапливания

Якщо все вийде, то Норвегія, яка є найбільшим постачальником горючих корисних копалин у регіоні, стане першою країною в світі, де працює така заборона.

Крім того, тут же планується вивести з обігу автомобілі з ДВЗ до 2025 року. Виконуючи свій план, держава має намір кардинально скоротити викиди вуглекислого газу і забруднюючих атмосферу речовин.

Альтернативою нафтопродуктів можуть стати теплові насоси, «зелена» електрика, спеціалізовані котли, що працюють на паливних брикетах з деревної тирси. Планується також заборонити обігрів будинків і за рахунок природного газу — правда, не зараз, а пізніше.

Заборона буде стосуватися як старих, так і нових будівель, як домогосподарств, так і підприємств, в яких у власності велика кількість приміщень. За планом, поточні кроки, що вживаються урядом, повинні допомогти скоротити викиди «парникових» газів на 340 000 тонн в рік. За оцінками експертів, зараз Норвегія викидає в атмосферу більше 53,9 млн тонн таких газів.

Уряд Норвегії сподівається, що новий план стане прикладом для інших держав, які, можливо, також почнуть скорочувати у себе використання нафти і газу для обігріву приміщень. Норвезькі організації, які ратують за підвищення активності уряду в питанні охорони навколишнього середовища, задоволені планом, вважаючи його безпрецедентним

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button