Здоров'я

Названо 8 позитивних змін, які приносить спорт у життя

 

Експерт зі спортивної медицини Тіна Хоффман розповіла виданню Helsingin Sanomat про позитивні зміни, які вносить в життя людини спорт. Про це пише portaltele.com.ua.

Фото: Рубрика

Фахівець перерахувала плюси фізичної активності для здоров’я людини.

  1. Менше відчувається втома в другій половині дня. Навіть якщо після обіду хочеться спати, підбадьоритися допоможе 10-хвилинна прогулянка або невелика розминка.
  2. Сон дає більше сил. Хоффман зазначає: «Людина в хорошій формі відновлюється після денного стресу набагато краще людини в поганій формі». Щоб поліпшити якість нічного сну, досить буде навіть прогулянки. А ось інтенсивні тренування краще ставити на денні години.
  3. Суглоби отримують «мастило». Вправи допомагають “змащувати” суглоби й покращують кровообіг в м’язах. Найбільш ефективна для суглобів розминка з гімнастичною палицею. Також корисно під час перерв присідати, робити повороти голови, обертати плечима і т.п.
  4. Шлунок працює краще. Відомо, що довге сидіння викликає запори. А ось фізичні вправи здатні відновити нормальну роботу шлунка. Правда, фахівець відзначає, що конкретно від запорів позбутися допоможе також повноцінне різноманітне харчування, рясне пиття.
  5. Менше перекусів. При регулярних заняттях спортом простіше дотримуватися певного ритму в прийнятті їжі.
  6. Поліпшується настрій. Фізична активність впливає на вироблення ендорфінів – «гормону гарного настрою». При цьому не обов’язково, щоб навантаження було великим: допоможе і поїздка на велосипеді, прогулянка, робота в саду.
  7. Поліпшується робота мозку. Навіть невелика фізичне навантаження дозволяє краще зосередитися і думати. Пов’язано це з тим, що при заняттях спортом поліпшується кровообіг мозку.
  8. Підвищується витривалість. Якщо навіть при виконанні повсякденних справ у вас збивається дихання, то допоможе аеробіка. Однак експерт додає, що почастішання пульсу при побутових завданнях може свідчити про захворювання серцево-судинної системи, тому потрібно в цьому випадку звернутися до лікаря.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button