Людина

Стійкість до стресу залежить від здоров’я кишечника

Учені зі США виявили, що сприйнятливість людини до стресу пов’язана зі станом бактерій кишківника. У рамках експерименту вони працювали з людьми, які абсолютно по-різному реагують на стресові події та визначили ознаки мікробіоти, що пов’язані із захисними властивостями. Тепер це відкриття планують використовувати в лікуванні тривожних розладів і депресії.

by @creativeart

Команда з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі провела експерименти за участю 116 осіб. Добровольці представили докладні дані про індивідуальну реакцію на життєві стресові події. Залежно від стійкості до стресу учасників розділили на дві групи, після чого стали вивчати активність їхнього головного мозку і стан мікробіоти – сукупності бактерій кишечника.

Виявилося, що менш тривожні та схильні до депресивного стану люди володіли особливою активністю в ділянках головного мозку, пов’язаних з регуляцією емоцій і когнітивними функціями. Одночасно з цим у кишечнику стійких до стресу людей виявлено метаболіти та активність генів, пов’язану з нижчими рівнем запалення.

Відкриття зв’язку мікробіоти кишечника зі стійкістю до стресу вкрай здивували авторів. “Стійкість до стресу, дійсно, є феноменом тіла. Тепер ясно, що цей механізм пов’язує головний мозок і кишківник”, – заявила співавтор роботи Арпана Гупта.

Наразі дослідники планують протестувати зміну активності мікробіоти кишківника як терапевтичний захід для лікування тривожності та депресії. У разі успіху такі втручання в майбутньому зможуть забезпечити більш просте і безпечне лікування цих розладів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button