Головна / Людина / Названі два продукти, які краще не давати дітям до двох років

Названі два продукти, які краще не давати дітям до двох років

Фахівці американського ЦКПЗ провели ретельний аналіз даних про раціон харчування тисячі дітей у віці від 6 до 23 місяців і прийшли до висновку про те, що батьки нерідко дають малюкам два продукти, від вживання яких краще всього відмовитися до 2 років. Мова йде про фруктові соки і солодкі йогурти.

Як стверджують автори цього дослідження, наукою давно доведено, що основи правильного харчування закладаються ще в дитячому віці, а після мають серйозний вплив на смакові пристрасті людини у дорослому житті. Провівши аналіз зібраних даних, фахівці встановили, що діти у віці 6-11 місяців отримують від своїх батьків близько чайної ложки доданого до раціону цукру на добу. А діти у віці 12-23 місяців – від двох до шести чайних ложок цукру. Як з’ясувалося, головним джерелом глюкози, що надходить в організм маленьких дітей в таких шкідливих кількостях, є фруктові соки і солодкі йогурти.

Спираючись на результати цього дослідження, фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань МОЗ США відзначають, що батькам краще утриматися від того, щоб пропонувати своїм малюкам фруктові соки і солодкі йогурти до того моменту, поки діти не досягнуть хоча б 2-річного віку.

У зв’язку з цим вчені нагадують, що надлишок солодкого в раціоні дитини може стати причиною не тільки карієсу і зайвої ваги, але ще і розвитку астми і гіпертонії в майбутньому.