Людина

Вчені розповіли, як оптимізм може погіршити ситуацію з COVID-19

Справа в тому, що люди можуть переоцінювати позитивний досвід, ігноруючи негативну сторону

Видання CNBC опублікувало матеріал, у рамках якого вчені розповіли, як оптимізм може погіршити ситуацію з COVID-19. Фахівці відзначають, що для людей характерно переоцінювати позитивний досвід, тоді як ризики негативного результату можуть помилково сприйматися незначними.

Незважаючи на те, що такий підхід дозволяє залишатися в доброму гуморі, зменшуючи стрес, в період пандемії він може нашкодити. За словами фахівців, люди перестали думати про те, що коронавірусна інфекція становить небезпеку. Крім того, деякі і зовсім вважають, що оточуючі знаходяться в більш уразливому положенні. Вчені нагадали, що на сьогодні немає доказів того, що одні люди мають більший ризик заразитися, ніж інші.

У матеріалі також описується виверт психіки, згідно з яким, люди «вбирають» інформацію вибірково, покладаючись на власні упередження. Так, аналізуючи тему коронавірусної інфекції та пандемії в цілому люди можуть акцентувати увагу тільки на даних, які відображають їх власну думку про справжній стан справ, ігноруючи негативну повістку. А в разі «підкріплення» цих ідей оточуючими, це може привести до погіршення епідеміологічної ситуації.

Натхнення: www.ferra.ru

Кнопка «Наверх»