Екологія

Стоншення крижаного щита Гренландії виявилося небезпечнішим, ніж вважалося раніше (відео)

Кліматологи вивчили північно-східну частину гігантського крижаного покриву.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Nature, частина льодовикового щита Гренландії стоншується у напрямку вглиб країни набагато активніше, ніж вважалося раніше. Це означає, що рівень моря до кінця цього століття досягне більш високої позначки.

Раніше вчені, в основному, вивчали краї крижаного щита Гренландії, використовуючи супутникові дані. Однак автори нового дослідження заглянули далі – більш ніж на 100 км від узбережжя. Виявилося, що стоншення узбережжя Гренландії простягається на 200-300 км вглиб крижаного щита.

Примітно, що вчені досліджували північно-східну частину гігантського крижаного покриву. Однак експерти вважають, що схожі процеси спостерігаються і в інших регіонах Гренландії та іншого крижаного щита Землі, в Антарктиді.

Анімація змодельованих положень фронту з 2007 по 2100 рік. В якості фону використовується знімок Landsat-8 від 2017 року. Колір позначає поверхневу швидкість. Автори та права: Шфакат Аббас Хан, DTU Space, Данія

Дані викликають занепокоєння у вчених. Підвищення рівня моря вже загрожує мільйонам людей, які живуть уздовж узбережжя. У найближчі десятиліття і століття вони можуть опинитися під водою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments