Наука

Створено інноваційний метод лікування раку (відео)

Дослідники з Колумбійського університету та лікарні New York Presbyterian розробили імплантований насос, який постійно доставляє хіміотерапевтичні препарати безпосередньо в мозок для боротьби з невиліковним раком. У дослідженні фази 1B пацієнти проходили терапію, займаючись повсякденними справами. Дослідження опубліковано в журналі Lancet Oncology.

Гематоенцефалічний бар’єр важливий для запобігання проникненню бактерій та сторонніх речовин у мозок. Але, на жаль, більшість ліків теж не можуть його подолати, в тому числі хіміотерапевтичні препарати для лікування раку головного мозку. Їх вводять перорально або внутрішньовенно і проникають у мозок лише в низьких концентраціях.

Вчені давно намагаються його подолати, і тепер американським дослідникам це вдалося. Вони протестували імплантовану насосну систему, яка доставляє хіміотерапевтичні препарати прямо в мозок. Спочатку в черевну порожнину пацієнта хірургічним шляхом імплантується невелика помпа, потім тонкий гнучкий катетер вводиться під шкіру вгору в ту частину мозку, де розташована пухлина.

Ідея полягає в тому, що насос доставляє ліки скільки необхідно. Його можна включати і вимикати по бездротовому зв’язку, і, при необхідності, наповнювати голкою.

“Якщо вводити препарат дуже повільно, буквально по кілька крапель на годину, він проникає в тканину мозку, – пояснюють вчені. – Концентрація ліків, яка потрапляє в мозок, в 1 000 разів вище, ніж якщо вводити препарат внутрішньовенно або перорально. Насос може залишатися на місці протягом тривалого періоду часу, тому можна вводити більш високі дози ліків безпосередньо в мозок, не викликаючи побічних ефектів».

У ході випробування п’ятьом пацієнтам з рецидивуючою гліобластомою імплантували помпи, які доставляли хіміотерапевтичний препарат топотекан, а також трасуючий агент гадоліній, щоб вчені могли виміряти концентрацію і розподіл препарату. Пацієнти отримували чотири тижневі курси лікування поспіль, при цьому насос вмикався на два дні і вимикався на п’ять днів.

МРТ-сканування, проведене через кілька днів після лікування, показало — хіміотерапевтичний препарат успішно насичує пухлину і навколишню область. Біопсія після лікування показала, що кількість активних пухлинних клітин значно зменшилася, не впливаючи на здорові тканини мозку. І, що важливо, жоден пацієнт не мав серйозних неврологічних ускладнень.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments