Земля

На дні океану знайшли страшну рибу з очима, що світяться, вугра-пелікана і рибу-павука

Дослідники завершили 35-денну експедицію навколо Кокосових островів, архіпелагу на південний захід від індонезійського острова Суматра. Територію навколо цих островів ніколи не картували у високій роздільній здатності. За даними дослідницького інституту Музею Вікторії, в ході дослідження знайшли морських мешканців, які раніше не були відомі науці.

“Риби – це справжні модники морських глибин, – зазначає головний науковий співробітник експедиції Тім О’Хара з Дослідницького інституту Музею Вікторії. – Вони бувають будь-яких форм і розмірів, зі світловими органами, приманками, променями, перетвореними в триножники або камуфляжні частини, величезними очима або без очей. Кожен вид чудово адаптований до екстремальних глибоководних умов».

Дослідники зібрали кадри і виявили сліпих вугрів на глибині 5 км. На цій глибині вчені також виявили безліч химерних риб — включаючи рибу-павука (Bathypterois guentheri) з дивними подовженими плавниками, які допомагають утриматися над дном океану і ловити дрібних ракоподібних, коли вони пропливають повз.

Риба-павук

Вчені також знайшли вугрів-пеліканів (Eurypharynx pelecanoides), у яких величезні шарнірні щелепи, що дозволяють їм заковтувати здобич крупніше від себе, і зубастих гадюк слоуна (Chauliodus sloani), у яких паща всіяна гострими голчастими зубами, а з боків розташовані органи, що світяться для залучення видобутку. У захищеній морській зоні також мешкають високоплавникові риби-ящірки (Bathysaurus mollis), глибоководні донні мешканці, чиї репродуктивні органи поєднують в собі яєчники і насінники — обидва активні одночасно.

“Різноманітність фауни безхребетних також вражає, – відзначають дослідники. – Ми зібрали всі сімейства чорних коралів, а також сотні видів ракоподібних і голкошкірих. Багато з цих видів будуть новими для науки”


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments