Технології

У Німеччині побудували перший у світі завод із виробництва сонячного палива (фото+відео)

Промисловий завод використовує "концентровану сонячну енергію" для виробництва рідкого палива.

Компанія Synhelion, заснована Швейцарською вищою технічною школою Цюріха, заявила про відкриття 20 червня першого у світі промислового заводу з виробництва синтетичного палива з використанням сонячного тепла. Завод під назвою “DAWN” розташований у Німеччині приблизно за 50 км на захід від Кельна.

Завод має показати можливість усунення залежності від викопного палива в транспорті й особливо в авіації за допомогою нової технології. Інженери планують продемонструвати готовність виробництва до великомасштабного впровадження.

Фотографія: Synhelion

DAWN являє собою вежу заввишки 20 метрів, оточену полем із дзеркал для концентрації сонячних променів. Усередині вежі знаходиться сонячний приймач із внутрішньою чорною поверхнею. Вона поглинає тепло, яке використовують у термохімічному реакторі для виробництва з вуглекислого газу і води синтетичного рідкого палива або синтез-газу.

У вежі також встановлено економічну систему зберігання теплової енергії, яка допомагає виробляти паливо в темний час доби. У прес-релізі копання заявляє, що DAWN уперше демонструє в промислових масштабах весь технологічний ланцюжок від концентрованого сонячного світла до синтетичного рідкого палива.

Технологія виробництва сонячного палива

Видобуток на DAWN планують розпочати в другій половині 2024 року, і компанія заявляє, що вироблятиме кілька тисяч літрів палива на рік. Отриманий синтез-газ відправлять на нафтопереробні заводи для виробництва сертифікованого пального, готового до використання: сонячного гасу, бензину і дизельного палива.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button