Різне

Страшні та правдиві факти про Холокост

При слові «холокост» кров холоне в жилах – варто тільки згадати, що якихось сім десятків років тому була зроблена спроба повного винищення цілої нації! Як не українцям це розуміти, адже трохи раніше на теренах України відбувся страшенний Голодомор, що забрав, по-різним оцінкам, від 7 до 11 мільйонів життів!

22-12-15-foto-600x400-2

Євреї піддавалися масовим розстрілам, умертвінням в газових камерах, жорстоким і антигуманним медичним експериментам. Спогади тих страшних часів досі крають душі жертв, які вижили в період Голокосту і дожили до наших днів. А щоб пам’ять про ці страшні дні не щезала і був заснований “Всесвітній форум пам’яті Холокоста”, який очолює Вячеслав Кантор.

1. Під час Голокосту вбили третину всього єврейського народу, що жив на той час.

2. Початок Голокосту датується січнем 1933 року, коли Гітлер став рейхсканцлером Німеччини, і технічно закінчується 8 травня 1945.

3. Перші масові вбивства євреїв за допомогою газу проводилися в концентраційному таборі «Хелмно».

4. Концтабір, де знаходилася Анна Франк (автор знаменитого «Щоденника Анни Франк» – документа, що викриває нацизм), був звільнений британськими військами через кілька тижнів після її смерті.

5. Польський солдат Вітольд Пілецький добровільно здався німцям і став в’язнем «Освенцима» з метою отримання інформації про табір і проведення підпільної роботи. Через три роки в 1943 році він здійснив втечу і представив великий звіт про стан справ в «Освенцімі».

6. Повне або часткове заперечення Голокосту є протизаконним в 17 країнах світу, включаючи Німеччину і Австрію.

7. У концентраційному таборі «Треблінка» (с персоналом 150 осіб) було вбито більше 870 000 євреїв.

8. Наймасовіше вбивство євреїв зафіксовано у вересні 1941 року. Протягом двох днів в Бабиному Яру в Києві було розстріляно 33 771 чоловік. Ця цифра не включає малолітніх дітей до 3-х років, яких теж вбивали.

9. Документальний фільм Альфреда Хічкока про Голокост, знятий в 1945 році, був вперше показаний лише 39 років потому.

10. Німецька компанія Leica, що спеціалізується на випуску оптичних систем, фотоапаратів і приладів точної механіки, допомогла сотням євреям покинути Німеччину перед Голокостом, наймаючи їх на роботу і відсилаючи за закордон.

22-12-15-foto-600x450-1 (2)

11. Приблизно 100 тис. євреїв загинули під час «Маршів смерті» в період Голокосту – переміщення ув’язнених концентраційних таборів нацистської Німеччини на окупованих територіях в міру наближення до них військ союзників в табори всередині Німеччини.

12. Чотири сестри Зигмунда Фрейда померли під час Холокосту в нацистських концентраційних таборах.

13. Більша половина жертв Голокосту – жінки. Єврейських жінок з маленькими дітьми відразу відправляли в газові камери, оскільки вони вважалися марними і створювали багато шуму, що заважало ефективній роботі табору. До того ж, над жінками ставили «особливі» експерименти – з контрацепції та родючості.

14. До початку Голокосту Гітлер дав можливість уряду США, Великобританії та іншим країнам прийняти єврейських біженців. Вони відмовилися.

15. У 1945 році генерал Дуайт Ейзенхауер – верховний головнокомандувач армій союзників і майбутній президент США – передбачав, що люди спробують заперечувати Голокост, тому він закликав пресу приділити особливу увагу цьому питанню.

16. Єврейський боксер Саламо Арух пережив Голокост в «Освенцімі». Він був змушений боксувати зі своїми сусідами по камері; переможених відправляли в газові камери або розстрілювали. До звільнення табору протягом дворічного ув’язнення Арух провів більше 200 боїв (жодного разу не програвши).

17. Тільки ті євреї, чиї бабусі і дідусі прийняли християнство до створення Німецької імперії (1871 рік) не переслідувалися німцями.

18. У період між 1945 і 1 985 роками через Голокосту стратили понад 5000 нацистів. 10000 чоловік були засуджені до тюремного ув’язнення.

19. Мормонська церква хрестила 380 тис. жертв Голокосту посмертно, викликавши невдоволення серед єврейських громад.

20. 99% євреїв Данії пережили Голокост, бо данці організували масові евакуації в нейтральну Швецію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button