Земля

Культовий пам’ятник в пустелі ховав всередині сотні кісток тварин і людини (фото)

У Аравії зареєстровано понад 1 600 мустатилів, вік яких становить близько 7 000 років.

Археологи в Саудівській Аравії виявили стародавні людські останки, поховані поруч з сотнями розкиданих кісток тварин всередині 7000-річного пам’ятника в пустелі, ритуального місця, використовуваного доісторичним культом.

Останки дорослого чоловіка у віці близько 30 років знайшли всередині мустатилу (назва походить від арабського слова, що означає прямокутник). Мустатили — це доісторичні пам’ятники зі стін з пісковика, знайдені на північному заході Саудівської Аравії. Руїни, де знайшли кістки — одні з більш як 1 600 мустатилів, виявлених в країні з 1970-х років. Зараз вони, в основному, занурені в пісок. Однак ці споруди побудували, коли Аравійська пустеля була пишним лугом, де бродили слони, а бегемоти купалися в озерах.

Будівельники мустатилів були членами невідомого культу. Дослідники кажуть, що, у міру того, як зміна клімату повільно перетворювала Землю в пустелю, члени культу збиралися, щоб захистити її, приносячи в жертву худобу невідомим богам. Нові розкопки мустатила, докладно описані в статті журналу PLOS One, розкрили більше подробиць про таємничі споруди і їх відвідувачів.

За словами вчених, в ході розкопок вчені знайшли складні структури всередині руїн, в тому числі внутрішні стіни і колони, які поступаються місцем центральним приміщенням. Вони, можливо, були призначені для бенкетів і ритуальних жертвоприношень.

Культовый памятник в пустыне прятал внутри сотни костей животных и человека

Анотоване зображення мустатила, розкопаного дослідниками. Зображення надано Кеннеді і ін., 2023 року, PLOS ONE

Віруючі входили в мустатили з одного кінця і проходили від 20 до 600 м або більше до іншого, поки не дійдуть до платформи зі щебеню, яку називали «головою». У внутрішній камері знаходився бейтл — священний камінь, який члени культу використовували для спілкування зі своїми богами.

Мустатил, розкопаний дослідниками, знаходиться в 55 км на схід від стародавнього міста Ал-Ула. Довжина культового пам’ятника становить 140 м і його побудували з місцевого пісковика. Бейтл є великим вертикально стоячим каменем, навколо якого дослідники виявили 260 фрагментів черепів і рогів тварин. Вони, в основному, належать худобі, хоча вчені з’ясували, що деякі фрагменти належали домашнім козам, газелям і дрібним жуйним тваринам.

Безпосередньо на північ від голови мустатила дослідники виявили ящик, тип похоронної камери, побудованої в епоху неоліту і бронзового століття в Європі і на Близькому Сході. Аналіз похованих кісток показав, що йому було від 30 до 40 років, коли він помер. У нього був остеоартрит, дегенеративне захворювання суглобів, яке є найбільш поширеною формою артриту. Радіовуглецеве датування кісток показало, що чоловіка поховали через 400 років після того, як були забиті тварини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button