Всесвіт

Земля «доставляє» воду на Місяць за допомогою магнітосфери: так можуть і інші планети

Нове дослідження показує, що магнітосфера Землі може доставити на Місяць воду: аналогічно й інші планети зі своїми супутниками можуть обмінятися водою.

Вода набагато більш поширена в космосі, ніж раніше вважали астрономи: вона є від поверхнею Марса, у супутників Юпітера. Вона також була виявлена в хмарах далеко за межами нашої Сонячної системи.

Раніше передбачалося, що вода з’явилася під час формування Сонячної системи, проте існує все більше свідчень про те, що в космосі вона набагато більш динамічна. Незважаючи на те, що сонячний вітер є одним з джерел води на Місяці, комп’ютерні моделі передбачають, що майже половина рідини повинна випаруватися і зникнути з супутника протягом приблизно трьох днів повного місяця.

Однак рідина з поверхні Місяця не зникає протягом цього періоду екранування магнітосфери. Раніше вважалося, що справа в магнітному полі Землі, яке блокує сонячний вітер. Однак це не так.

Дослідники порівняли час і зовнішній вигляд поверхні Місяця під час і після проходження магнітосфери. В результаті автори роботи з’ясували, що місячна вода може поповнюватися потоками магнітосферних іонів, або так званого «земного вітру».

Вчені планують продовжити свої дослідження Місяця за допомогою більш потужної техніки, щоб знайти найкращі регіони для майбутніх досліджень супутника, а також видобутку корисних копалин.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button