Земля

Створена онлайн-карта швидкості зростання населення міст світу

Експерти в області інфографіки склали карту, яка демонструє динаміку змін чисельності населення найбільших мегаполісів.

Фахівці сервісу Datawrapper, що дозволяє створювати різні типи інфографіки, розробили онлайн-атлас коливань чисельності населення великих міст. Він складений на основі даних, зібраних ООН з 2000 по 2016 рік. На карту потрапили 500 міст, населення яких у 2016-му перевищувала мільйон осіб.

Творці атласу використовували дані доповіді ООН The world’s Cities in 2016 про зміни структури міського населення з 2000 по 2016 рік. За даними ООН, в 2016-му в містах проживали 54,5% населення Землі. За прогнозами дослідників, до 2030-го городянами стануть до 60%, а близько третини людей переселяться до міст-мільйонників.

Автори карти позначили міста колами, що розрізняються за кольором і розміру в залежності від двох показників. Розмір кола пов’язаний з чисельністю населення, колір демонструє зростання або відтік жителів з 2000 по 2016 рік. «Зростаючі» міста позначені блакитним (чим темніше, тим швидше збільшується чисельність населення), помаранчевий колір говорить про скорочення числа жителів.

Показано, що найвищі темпи урбанізації помітні в Азії та Африці. Чисельність мешканців більшості африканських міст невелика порівняно з мегаполісами інших частин світу, але швидко зростає за рахунок припливу людей із сільської місцевості. За оцінками експертів, до 2100 року деякі африканські міста можуть стати найбільшими мегаполісами: наприклад, нігерійський Лагос — його населення з 2000 року подвоїлося. Азіатські міста густо населені вже сьогодні, і число їх мешканців продовжує зростати: число городян Сяминя потроїлася, а населення Shanghai зросла на 10,5 мільйона осіб.

Європейські міста з 2000 року зросли незначно — в більшості випадків не більше ніж на 2,5%. В деяких точках помітний відтік людей — наприклад, в Афінах, Неаполі та Будапешті. Зниження чисельності населення зафіксували і в деяких промислових містах «Іржавого поясу» США: в Детройті, Клівленді і Піттсбурзі.

Создана онлайн-карта скорости роста населения городов мира
Динаміка зміни чисельності населення міст Європи / © Lisa Charlotte Rost

У 2013-му схоже дослідження зростання міського населення провели на основі даних Facebook. Тоді найбільше число мігрантів також виявили в Лагосі. За оцінками дослідників, до 2100 року число його жителів може перевищити 88 мільйонів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments