Земля

Пісні китів розповіли, що тварини пропустили міграцію на південь через зміни клімату

Підводні самописці допомогли вченим більше дізнатися про життя китів. Завдяки їх співу біологи зрозуміли, що кити відмовилися від традиційної міграції на південь і залишилися на місці.

Image by Dennis Larsen from Pixabay

Записи, зібрані взимку 2018-2019 рр. в крижаних водах Арктики біля узбережжя Канади, довели, що популяція гренландських китів пропустила свою звичайну міграцію на південь.

Вчені вважають, що така поведінка – раніше ніколи не спостерігалася – викликана наслідками зміни клімату. Також вчені вважають це потенційним передвісником зміни динаміки в екосистемі регіону.

Зазвичай від 17 до 20 тис. особин, що складають популяцію Берінга-Чукчі-Бофорта (BCB), мають досить передбачувану схему міграції, що охоплює 6000 км. Вони проводять зиму в частині Берингового моря, яке знаходиться між Росією й Аляскою, влітку прямують на північ, потім на схід до моря Бофорта і канадської затоки Амундсена, а восени повертаються назад.

Пісні китів розповіли, що тварини пропустили міграцію на південь через зміни клімату
Зображення гренландських китів, єдиного ендемічного виду китів Арктики.

Але взимку 2018-2019 ситуація змінилася. Жителі канадського регіону повідомляли про те, що бачили гренландців в той час, коли вони вже повинні були бути на півдні. Команда вчених вирішила вивчити звуки, записані підводними пристроями, розкиданими по всьому регіону, для регулярного збору даних та прослуховування співу китів. Дані спостережень місцевих жителів підтвердилися. Виявилося, характерні пісні гренландських китів, які повинні були бути в цей час вже південних зимових територіях, залишилися на місці.

«Докази очевидні, що гренландські кити зимували в літньому районі годування в східній частині моря Бофорта і в затоці Амундсена взимку 2018-2019 рр. І, наскільки нам відомо, про це повідомляється вперше », – йдеться в статті в журналі Royal Society Open Science.

Однак не зовсім ясно, чому це сталося. Автори висувають різні теорії, в основному пов’язані зі зміною клімату.

Одним з можливих факторів може бути зміщення крижаного покриву, коли на літніх територіях в зимовий сезон 2018-2019 рр. було набагато менше льоду, ніж зазвичай.

Інше можливе пояснення – «уникнення хижаків». Гренландські кити тримаються подалі від косаток, яких все частіше можна побачити в деяких незвичайних для них регіонах проживання. Річ у тім, що потепління морів призводить до зменшення крижаного покриву і розширення ареалу їх проживання.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button