Екологія

768 млн людей живуть в екологічних “гарячих точках”

Кліматичні зміни посилюють вже існуючі проблеми в області продовольчої безпеки і доступу до питної води.

Інститут економіки і миру (IEP) опублікував щорічний «звіт про екологічну загрозу» (Ecological Threat Report), що охоплює 228 країн світу. Одна з основних цілей звіту – виявити країни і території, які відчувають брак ресурсів для того, щоб справлятися з екстремальними екологічними потрясіннями.

Фото: unsplash.com

Автори звіту дійшли висновку, що 56% країн вже сьогодні стикаються з серйозною екологічною загрозою. У дослідженні також виділено 27 країн з населенням 768 млн осіб, які є «гарячими точками» планети з точки зору екологічних і кліматичних загроз. Серед цих країн виявилися Бурунді, Центральноафриканська Республіка, Чад, Республіка Конго, Сомалі, Південний Судан, Уганда, Ємен, Афганістан, Ангола, Камерун, ДРК, Екваторіальна Гвінея, Еритрея, Гвінея, Гвінея-Бісау, Гаїті, Ірак, Нігерія, Сирія, Зімбабве, Лівія, Малі, Мавританія, Судан, Таджикистан і Венесуела. 24 з 27 “гарячих точок” розташовані в Африці і на Близькому Сході.

При цьому, згідно з опитуванням, проведеним для звіту, стурбованість людей кліматичними змінами знизилася на 1,5% з 2019 року, поступившись місцем більш нагальним загрозам таким як пандемія COVID-19 і виживання в умовах доходів, що скорочуються і зростання цін на продукти першої необхідності. Проте, в середньому по світу 48,7% людей висловлюють занепокоєння з приводу зміни клімату та його наслідків.

Цікаво, що з чотирьох держав з найбільш високим рівнем викидів, громадяни трьох країн — Китаю, Індії та Росії — висловлюють дуже низький рівень стурбованості. Наприклад, у Китаї лише 20% населення оцінюють кліматичні зміни як «дуже серйозну загрозу», на 3% менше, ніж у 2019 році. Населення США – другої країни світу з точки зору викидів — більш поінформоване про кліматичні загрози: 51,5% американців замислюються про негативні наслідки глобального потепління.

Ще одна наростаюча проблема – це недолік прісної води. Дослідники з’ясували, що станом на 2022 рік понад 1,4 мільярда людей у 83 країнах світу живуть в умовах «водного стресу». При цьому вже до 2040 року серйозну нестачу прісної води будуть відчувати кілька європейських країн, включаючи Грецію, Італію, Нідерланди та Португалію. Більшість же країн, в яких очікується зростання дефіциту води, знаходяться в Африці на південь від Сахари і на Близькому Сході.

Разом з нестачею води посилюється і проблема продовольчої безпеки. Число людей, що недоїдають на планеті з 2017 по 2021 рік зросло на 35% і досягло більш ніж 750 мільйонів осіб. Прогнозується, що ситуація тільки погіршиться в 2022 і 2023 роках.

У звіті також оцінюються ризики від такої екологічної загрози як забруднення повітря. Згідно з результатами дослідження, воно щорічно обходиться світовій економіці в 8,1 трильйона доларів (або 6,1% від світового ВВП) і забирає від 6 до 9 мільйонів життів.

“У міру наближення до COP27 “Звіт про екологічну загрозу” став своєчасним нагадуванням про те, що витрати багатьох існуючих екологічних проблем будуть тільки посилюватися в результаті зміни клімату, — говорить засновник і директор Інституту економіки і миру Стів Кіллелеа. – Нинішній світовий підхід до країн, що страждають від найбільш серйозних кліматичних проблем, не працює; екологічні загрози посилюються і мають системні причини, що вимагають системних рішень. Уряди та міжнародні агентства повинні інвестувати у створення довгострокового сталого розвитку, щоб запобігти майбутньому екологічному руйнуванню, вимушеній міграції та конфліктам.»

Головний висновок звіту: без узгоджених дій країн світу і міжнародних організацій існуючий рівень екологічної деградації буде тільки погіршуватися, одночасно посилюючи вже існуючі конфлікти і сприяючи появі нових. Це, в свою чергу, буде призводити до зростання вимушеної міграції.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments