Головна / Технології / Браслет підкаже, наскільки ми старі

Браслет підкаже, наскільки ми старі

Деякі футуристи, такі як Рей Курцвейл (Ray Kurzweil), вірять, що дуже скоро люди зможуть жити вічно. Але все це тільки здогади і мрії, і поки ми ще не вигадали еліксир безсмертя, то треба дбати про здоров’я. І був створений девайс, який, як обіцяють творці, може повідомляти, наскільки ми здорові, і чи багато нам часу ще залишилося.

Вчені з Ланкастерського університету заявляють, що їх «Ендотелієметр» може стати термометром 21 століття. Пристрій у вигляді браслета вимірює активність в одношаровому пласті клітин, відомому як ендотелій. Ендотелій покриває кровоносні судини в нашому організмі. Справа в тому, що активність ендотелію знижується з віком, і тому, вчені вважають, що таким чином можна визначити приблизний термін життя людини.

Одна з розробників браслета, професор Анета Стефановський (Aneta Stefanovska), повідомила, що функція ендотелію знижується з віком, і такі хвороби як серцева недостатність і гіпертонія пов’язані з дисфункцією ендотелію. Таким чином, можна стежити за активністю цього пласта, щоб запобігт хворобам, або принаймні спробувати зробити це.

Зображення зверху — це ранній прототип, і тому не факт, що кінцева версія Ендотеліеметра буде виглядати саме так.

Натхнення: www.gizmonews.ru