Технології

Студенти готові запустити саморобну ракету з гібридним двигуном в космос (відео)

Університетська група зі Штутгартського університету побудувала саморобну ракету N2ORTH.

Студентська група з розробки гібридних двигунів HyEnD (Hybrid Engine Development) Штутгартського університету витратила близько трьох років на розробку, виробництво і випробування своєї гібридної ракети. В середині квітня її запустять в космос з космодрому Есрейндж у Швеції. Якщо все піде за планом, то учасники HyEnD встановлять новий світовий рекорд висоти для ракет, побудованих студентами.

Ракета N2ORTH оснащена гібридним двигуном, який розвиває тягу в 1,5 тон, а також працює на твердому паливі і рідкому закису азоту. Назва N2ORTH натякає як на закис азоту (N2O), яка використовується в якості окислювача, так і на стартовий майданчик на Півночі (north — «північ»). Щоб зробити ракету максимально легкою, її побудували майже повністю з композитних матеріалів.

Довжина гібридної ракети становить 7,80 м і вона важить близько 70 кг. У будівництві взяли участь приблизно 60 осіб. “Це одна з найпотужніших і досконалих гібридних ракет у світі, побудованих студентами”, — пояснює Макс Оксле, керівник проекту HyEnD. При цьому, у студентів великі плани: вони хочуть побити власний рекорд, який встановили в 2016 році.

Університетська група HyEnD Штутгартського університету з саморобною ракетою N2ORTH. 
Надано: HyEnD / Університет Штутгарта

Студенти також сподіваються, що їх ракета злетить на висоту 100 км. Попередній рекорд становить 103,6 км і був встановлений командою Університету Південної Каліфорнії у 2019 році. «Світовий рекорд знаходиться в межах нашої досяжності. Ми дійсно можемо його побити», — говорить Оксле. Однак він прекрасно розуміє, що рекорд залежить і від інших факторів, таких як погода.

Дотепер неясно, коли саме відбудеться спроба запуску. Вікно заплановано на період з 14 по 25 квітня. Оскільки розклад може змінитися в найкоротші терміни, HyEnD регулярно публікує поновлення на веб-сайті. Крім того, планується пряма трансляція на Youtube-каналі SSC Шведського космічного агентства.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button