Технології

Сечу астронавтів можуть використовувати для створення місячної бази

В науковому журналі Journal of Cleaner Production була опублікована стаття, в якій йдеться про те, що команді Анні-Лєні Кьєніксен з Університетського коледжу Естфолла в Норвегії вдалося зробити досить цікаве відкриття — за їх словами, сечу астронавтів в майбутньому можуть використовуватися для створення місячної бази.

За словами дослідників, людська сечовина може виявитися відмінним пластифікатором для цементного розчину, який можна використовувати при будівництві бази. Також подібна добавка помітно підвищує пластичність бетону, дозволяє зручніше працювати з ним, а також в цілому збільшує щільність і стійкість матеріалу до деформацій.

Мочу астронавтов могут использовать для создания лунной базы
Зліва — матеріал, отриманий за допомогою використання сечовини. Праворуч — з використанням трипроцентного нафталіну, поширеного пластифікатора

“Ідея полягає в тому, щоб використовувати те, що можна знайти на місці: реголіт і воду з льоду, присутніх у багатьох районах. Щобільше, ми показали, що для справи знадобляться і такі відходи, як сеча персоналу місячної бази. Її два головних компоненти — вода і сечовина, молекули якої послаблюють водневі зв’язки і знижують в’язкість багатьох водних розчинів”, — розповіли автори дослідження.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button