Технології

Створені мікрочіпи, що імітують діяльність головного мозку

Міжнародна група вчених, що складається з американських і європейських фахівців, створила чіпи, здатні імітувати деякі властивості головного мозку.

Незважаючи на те, що людський мозок є органічним, це – найскладніший і ефективний «комп’ютер», відомий людині. Досить довго вчені намагаються зімітувати діяльність органу, який робить людину людиною, за допомогою найсучасніших технологій. Проте, жоден штучний мозок навіть близько не може зробити те, на що здатний справжній.

Вчені з Цюріхського університету та Швейцарської вищої технічної школи Цюріха разом з колегами з ЄС і США наблизилися на крок до створення штучного мозку, схожого на справжній. Використовуючи нейроморфні чіпи, вони створили складну електронну систему, яка імітує деякі когнітивні функції мозку. Інженери створили мережі за допомогою штучних нейронів, щоб домогтися «людиноподібної» реакції з боку штучного інтелекту.

За допомогою комбінації штучних нейронів були побудовані модулі обробки, еквівалентні модулям кінцевого автомата (поняття з теорії алгоритмів). Група продемонструвала, що їх нейроморфна система здатна виконувати складні рухові завдання в режимі реального часу, а також малювати, використовуючи короткострокову пам’ять, і приймати рішення в залежності від контексту.

За словами Джакомо Індівері, зв’язаність мережі схожа на структури, які характерні для мізків ссавців. Мета дослідників – емулювати властивості біологічних нейронів і синапсів безпосередньо на мікрочіпи. Також вчені сподіваються, що їх робота дозволить з часом створювати мікросхеми для систем штучного інтелекту, які будуть порівнянні з справжнім мозком в плані розміру, енергоспоживання і швидкості мислення.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button