Здоров'я

Оптимізму можна навчитися

Виявляється, песимістами і оптимістами не народжуються, ними стають. Фахівці придумали, як налаштувати свій мозок на позитивну хвилю. Перепрограмування займає сім тижнів.

Як відомо, оптиміст вважає, що склянка з водою наполовину повна, на противагу песимісту, який упевнений, що склянка наполовину порожня. Також оптиміст упевнений, що світ чудовий, з будь-якої ситуації є вихід і все рано чи пізно вийде. Здавалося б, така позитивна точка зору і впевненість у кращому майбутньому – це дорогоцінний подарунок долі, який дістається далеко не кожному. Але англійські вчені довели зворотнє – виявляється, людині підвладне все, в тому числі і перепрограмування себе з песиміста в оптиміста. Адже характер – це результат не тільки роботи набору генів, але і зовнішніх факторів. Подібні зміни займуть приблизно сім тижнів.

За допомогою спеціальних вправ доктор Майкл Мозлі з Університету Ессекса зміг значно покращити своє ставлення до життя. До цього протягом двадцяти років він страждав від хронічного безсоння і нервових розладів. Як відомо, у людей, які постійно переживають з приводу того, що відбувається і часто підвладні стресам, відзначається церебральна асиметрія – права півкуля мозку активніша лівої. У Мозлі права частка в стані спокою була активніша лівої в три рази. Виправити ситуацію допомогло тренування мозку, що відбувалася у вигляді гри.

Потрібно було дивитися на екран, де з’являються особи з різними виразами. На кожному етапі гри песимісту вимагалося знаходити особи з радісним виразом обличчя і швидко натискати на них. Ймовірно, разом з посмішкою людині передається позитивний заряд, який покращує настрій, бо після кількох тижнів таких тренувань активність лівої півкулі головного мозку значно збільшується. Колишній песиміст не тільки вчиться швидше реагувати на радісні обличчя на екрані – він сам починає сприймати життя більш позитивно і частіше посміхається. Постійні стреси через дрібниці відходять у минуле. Додатково до «обличчятерапіі» з Мозлі проводилися 10-20-ти хвилинний сеанси медитації, що допомагають концентруватися на своєму внутрішньому світі і розслаблятися.

Повторне сканування мозку показало: асиметрія стала менш вираженою, а Майкл Мозлі почав більш позитивно дивитися на речі. До того ж у міру проходження гри він навчився швидше реагувати на радісні обличчя на екрані. Це означає, що його мозок сам налаштувався на позитивну хвилю. Звідси можна зробити висновок – якщо хочете стати оптимістом, як можна частіше спілкуйтеся з доброзичливими і усміхненим людьми, адже гарний настрій заразливий.

Натхнення: www.medkrug.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button