Ґаджети

Створені надтонкі сонячні батареї, які можна кріпити на одяг

Чи багато у вас ґаджетів, які ви постійно носите з собою? Напевно крім смартфона у більшості є як мінімум фітнес-браслет або розумний годинник, планшет і ще що-небудь. І кожен цей прилад необхідно заряджати, що робить пристрої не такими вже й мобільними. Але, погодьтеся, було б здорово, якщо б ми лише поклали смартфон в кишеню — і він почав би заряджатися. У майбутньому таке цілком можливо завдяки групі вчених з Токіо, які створили найтонші і в той же час еластичні сонячні батареї.

Розробка японських вчених з Riken-Toray Industries Inc. являє собою по суті звичайні сонячні панелі, за тим лише винятком, що їх товщина становить 3 мікрометра, вони спокійно переносять розтягування та стискання, можуть без проблем кріпитися на тканину і будь-яку іншу поверхню, а також витримують температуру до 100 градусів Цельсія.

Ефективність перетворення енергії складає приблизно 10%, що набагато вище, ніж у будь-якого аналогічного пристрою, наявного на ринку. За словами одного з авторів проекту Такао Сомія, їх сонячні батареї мають низьку собівартість, і розробники очікують «високий попит на цю технологію».

Крім створення «зарядних пристроїв з одягу», елементи живлення можна використовувати і для інших потреб. Наприклад, закріпити на наметі, що забезпечить користувачів електроенергією на природі далеко від цивілізації.

Незважаючи на досить гарні показники, пристрій все ще знаходиться на дуже ранньому етапі розробки і не позбавлений недоліків. Наприклад, батареї швидко руйнуються під впливом води і кисню, але японські інженери планують впоратися з цією проблемою протягом найближчих декілька років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button