Головна / Ґаджети / Вчені дізналися, як смартфон впливає на продуктивність роботи мозку

Вчені дізналися, як смартфон впливає на продуктивність роботи мозку

Використання мобільного телефону для відволікання від вирішення завдань не допомагає мозку «перезавантажитися», а, навпаки, призводить до ще більшого виснаження інтелектуальних ресурсів, пише портал Eurekalert.

До такого висновку прийшли вчені з Ратгерського університету (США) після експерименту за участю 414 студентів. Вони становили анаграми з 20 наборів букв – за десять до і після перерви.

Під час відпочинку учасникам потрібно було пройти тест — зробити три покупки в магазині, укластися в певний бюджет, а потім обгрунтувати вибір. Члени різних груп виконували завдання на смартфоні, комп’ютері або на папері. У контрольній групі перерви не було.

Результати експерименту показали, що учасникам, які користувалися смартфонами для виконання тестів знадобилося витратити на 19% більше часу, ніж іншим. При цьому їх результат виявився гіршим — вони вирішили на 22% менше завдань, ніж представники інших груп.

Вчені припускають, що відволікатися на телефон шкідливо для концентрації уваги користувача на інших проблемах.

«Смартфони можуть надавати такий ефект, тому що навіть один погляд на екран приводить людину до думок про перевірку повідомлень, комунікації з людьми або пошуку постійно оновлюваної інформації. У випадку з іншими гаджетами — ноутбуками або домашніми комп’ютерами — це менш помітно», — зазначила один з авторів дослідження Террі Курцберг.