Екологія

Вироблення вітрової та сонячної енергії в США виросло на 16%. Вона ефективніше, ніж атомна і вугільна енергетика

Поновлювані джерела в США стали виробляти на 16% енергії більше, ніж роком раніше. Дослідники відзначають, що вітрова та сонячна енергетика вже ефективніше, ніж вугільна і атомна, проте вони поступаються природному газу.

Image by TeeFarm from Pixabay

Поновлювані джерела енергії в США виробили на 16% більше енергії, ніж в 2019 році. Про це стало відомо з даних Управління енергетичної інформації США (EIA) за перше півріччя 2020 року. Фахівці відзначають, що «сонячна і вітрова енергетика стає ефективніше щомісяця, вони розвиваються швидше, ніж інші джерела енергії».

За період з січня по червень 2020 року вироблення електроенергії завдяки сонячній енергії (включаючи розподілену сонячну енергію) виросла на 22% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і забезпечила майже 3,4% від загального обсягу електроенергії в країні. Вітрова енергія зросла на 14,5% і склала понад 9,1% від загального обсягу виробництва.

Сукупне вироблення «зеленої енергії» в порівнянні з минулим роком зросла на 16,4%; вона забезпечує одну восьму від загального кількість споживачів. Дослідники вважають, що це значення в 2021 році може стати в півтора раза більше.

Крім того, в першому півріччі в США поновлювані джерела енергії виробили майже на третину більше електроенергії, ніж вугілля. Фактично, виробництво електроенергії на основі вугілля було на 31% менше, ніж роком раніше, і становило лише 16.9% від загального обсягу виробництва в країні.

Дані за червень лише підсилюють тенденції, які помітили вчені. На традиційні джерела енергії вплинула пандемія коронавірусу, однак поновлювані джерела енергії працюють набагато краще, ніж атомна енергетика і викопні види палива.

«Поновлювані джерела енергії разом узяті зараз поступаються тільки природному газу, – зазначив виконавчий директор кампанії SUN DAY Кен Боссонг. – Якщо нинішні тенденції зростання збережуться або навіть прискоряться, то скоро чиста енергії стане найефективнішою в світі ».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button