Технології

Новий імплант прискорює загоєння кісток і розчиняється в організмі

Вчені представили новий імплант, який працює автономно, допомагає кісткам зажити, а потім самостійно розчиняється в організмі.

Дослідники вже знали, що електрика прискорює загоєння кісток. Але так званий метод “зшивання” переломів так і не набув широкого поширення. Основна проблема в тому, що для цього потрібна хірургічна імплантація і видалення електродів, що живляться від зовнішнього джерела.

Останній винахід вчених з Вісконсінського університету в Мадісоні — це оновлення концепції електростимуляції. У їхньому випадку це імлант, який працює автономно, а після виконання функції розчиняється в організмі. Пристрій зробить електростимуляцію більш зручним методом прискорення загоєння кісток.

Кістка — це п’єзоелектричний матеріал, тобто вона виробляє крихітний заряд електрики, коли знаходиться під напругою. Ці розряди електрики стимулюють фактори, що сприяють зростанню і загоєнню кісток, тому електростимуляція є ефективним методом лікування.

Хоча існують зовнішні стимулятори, що створюють електричне поле для непрямого прискорення загоєння, ідеальним рішенням є стимуляція кістки. Однак для розміщення пристрою потрібні унікальні умови.

“Наш варіант ідеальний — це самогенеруючий пристрій, якого до цього не існувало”, – відзначають вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button