Наука

Створено електронно-клітинний імплант, який виробляє інсулін

Вчені зі Швейцарської вищої технічної школи сконструювали керований дистанційно мікроприлад, який продукує інсулін і може бути імплантований під шкіру людини.

Martin Fussenegger et al. ETH Zurich

Імплант складається з двох основних частин — електронної плати і камери, що містить модифіковані людські бета-клітини. Ці частини з’єднані кабелем — по ньому до клітин надходить електричний сигнал, який стимулюючи їх кальцієві і калієві канали, активує клітинну реакцію і запускає експресію гена інсуліну. Таким чином, секреція інсуліну починається на протязі всього декількох хвилин.

«Ми вже давно намагалися добитися прямого впливу на генну експресію за допомогою електрики, і ось вперше нам це вдалося», — говорить керівник команди розробників професор Мартін Фуссенеггер.

Імплант, яким можна керувати дистанційно, наприклад, за допомогою смартфона, вже пройшов успішні випробування на мишах, учені впевнені у великих перспективах своєї розробки. З її допомогою, людина, що страждає на діабет, легко може запустити вироблення інсуліну, якщо у нього підвищився цукор в крові, або це може робити навіть сам прилад в автоматичному режимі.

Розробники заглядають ще далі і вже говорять про «інтернет тіла». Імплантом може керувати не тільки сам його носій, але і лікар у віддаленому режимі, грунтуючись на отриманих від приладу даних про фізіологічний стан пацієнта.

«З таким приладом людина може бути повністю інтегрована в цифровий простір і стати частиною інтернету речей або навіть інтернету тіла», — вважає Фуссенеггер.

Проблему хакерських атак вчений вважає не найголовнішою — кардіостимулятори, наприклад, теоретично теж схильні несанкціонованому впливу, проте добре від нього захищені. Подібний захист швейцарські розробники мають намір створити і для свого імпланту.

Основну складність вчені бачать в точному регулюванні електричних сигналів, щоб не нашкодити клітині і генам, і тут, за їхніми словами, потрібні додаткові дослідження. Крім того, необхідно знайти просте рішення для заміни клітин в імпланти — вони повинні оновлюватися кожні три тижні. Створений прототип зараз має два заправних клапани, і розробники хочуть розвинути цю конструкцію, зробивши її більш практичною.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button