Земля

Біологи відкрили новий тип природного маскування

Біологи з’ясували, що завдяки унікальному фарбуванню скляні жаби стали власниками особливого різновиду природного маскування.

Скляні жаби відомі своєю прозорою шкірою, але досі причина цієї цікавої особливості вислизала від уваги біологів. Команда вчених з Університету Брістоля, Університету МакМастера і Університету Лас Амерікас Кіто спробувала встановити екологічну важливість прозорості скляної жаби і тим самим відкрила нову форму природного маскування.

Використовуючи комбінацію поведінкових випробувань в польових умовах та комп’ютерного візуального моделювання, дослідники виявили одну цікаву особливість. Згідно з їх статтею, опублікованої в PNAS, хоча прозорість скляних жаби і діє як камуфляж, її механізм відрізняється від механізму «справжньої» прозорості об’єктів.

Провідний автор роботи, доктор Джеймс Барнетт, пояснив:

«Жаби завжди зелені, але здаються світлішими і темнішими залежно від фону. Така зміна яскравості робить жаб менш помітними на тлі їх безпосереднього оточення, яке переважно складається з зеленого листя. Ми також виявили, що лапки прозоріше ніж тіло, тому що, коли вони притиснуті до боку жаби в стані спокою, виникає дифузний градієнт від кольору листа до кольору жаби, без виражених гострих країв. Дана обставина припускає нову форму камуфляжу: «дифузію по краях».

Доктор Барнетт зауважив, що вчені під час наукових дебатів часто скептично ставляться до того, наскільки «прозорими» насправді можна називати скляних жаб.

«Прозорість, по суті, є ідеальним камуфляжем. Вона зустрічається у водних видів відносно рідко, і виникає, коли тканини тварин мають такий же показник заломлення, що і навколишня вода. Однак у повітря і тканин показники заломлення розрізняються досить сильно, тому прозорість у наземних видів з прозорістю все повинно бути гірше. Дійсно, прозорі земні істоти зустрічаються вкрай рідко. Хоча скляні жаби і є одним з найбільш часто згадуваних прикладів «наземної» прозорості, їх рідкісна зелена пігментація означає, що краще описувати цих тварин як напівпрозорих», завершив він.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть