Людина

Звідки виникає бажання спати вдень

Часта потреба в тому, щоб прилягти й трохи поспати посеред дня, може свідчити про хворобу.

«Коли людині постійно потрібен відпочинок зі сном, попри те, що вночі він спить 7-8 годин, це говорить про те, що в системі якийсь збій. Це, наприклад, може пояснюватися будь-яким невеликим запаленням, депресією, надмірною вагою або нестачею ще чогось», – попереджає професор Турбьерн Окерстедт з Інституту досліджень стресу.

Вважається, що нормальний нічний сон повинен тривати 7 годин. Недолік же сну (6,5 годин або менше), а також його надлишок (9,5 годин і більше), пов’язані з вищою смертністю. Але не варто забувати й про фактор спадковості.

Тим, хто мало спить вночі, не вистачає часу на необхідне відновлення. Це негативно відбивається на імунній системі, кров’яних жирах, цукрі в крові, що, зокрема, пов’язано з серцево-судинними захворюваннями. При цьому цих негативних ефектів не спостерігається, коли в будні дні людина мало спить, але компенсує це відсипанням у вихідні.

Після безсонної ночі короткий сон вдень може надавати великий позитивний ефект. Спостереження з використанням електроенцефалографії показують очевидний позитивний ефект вже після 10-хвилинного денного сну.

Відомо, що чим менше взимку снігу, тим більший вплив робить на людей темрява. Проблема в тому, що мозку потрібне світло, яке підіймає рівень неспання. В широтах з коротким світловим днем ??у людини виникає прагнення збільшити кількість світлого часу, щоб його біологічний годинник працював як треба. В якості одного зі способів зробити це рекомендується поїздка в теплі краї, де більше сонця, або, навпаки, на північ, де є сніг.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button