Технології

Створено геопросторовий інтелект: він буде знати все про людей, місця і предмети на Землі

У США створять геопросторовий інтелект (GEOINT), який буде стежити за всім, що відбувається на території країни і противників: від людей і їх пересувань до місць і об’єктів на поверхні Землі. Про це йдеться в статті на сайті c4isrnet.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

В урядових і військових колах Штатів вважають, що система GEOINT допоможе країні повернути технологічну перевагу, втрачену після закінчення Холодної війни, і поліпшити економічні показники.

GEOINT охоплює всіляку інформацію про людей, місця і предмети на поверхні Землі, а також має широкий спектр застосування: від картографування до розвідки корисних копалин і комерційної логістики, але особливо цінний для військових споживачів, які прагнуть зрозуміти дії потенційних супротивників.

Але вже сьогодні, за словами Лорен Томпсон, головного операційного директора Інституту Лексінгтона, існує загроза, що здійснити цей проєкт в тому вигляді, в якому планують його творці, не вийде. Це пов’язано з тим, що іноземні компанії вкладають свої кошти в цей проєкт, а значить, він не буде під тотальним контролем американського уряду. Наприклад, Китай все більше домінує в ланцюжках поставок, встановлює глобальні технологічні стандарти й поступово витісняє американські компанії з ринку.

За словами Томпсон, першим кроком до пожвавлення комерційного сегмента GEOINT в США могло б стати оновлення регуляторної політики, що відбиває існуючі ринкові умови. Через обмеження, введених урядом США як захист своєї національної безпеки, економічна вигода проєктів в сфері GEOINT для американських компаній знаходиться під питанням. Для порівняння, китайські підприємства продають на відкритому ринку зображення з високою роздільною здатністю і короткочасним повторним відвідуванням порівняно дешевше, ніж це могли б робити американці. Томпсон вважає, що Америка не зможе залишатися конкурентоспроможною в GEOINT або будь-який іншій критично важливій галузі, якщо її власна політика регулювання стримує інновації. І якщо їх комерційні можливості перестануть бути конкурентоспроможними, кількість провайдерів GEOINT в США буде продовжувати скорочуватися, а національна безпека, безумовно, постраждає.

Як другий крок, за словами Томпсон, уряд повинен використовувати свою величезну купівельну здатність, щоб по можливості віддавати перевагу місцевим джерелам комерційної геопросторової інформації. Американські провайдери не конкурують на рівних з іноземними конкурентами, і нереально очікувати, що вони будуть успішно конкурувати з офшорними організаціями, які значною мірою субсидуються їх урядами. Китай – безумовно, в цьому плані гірший злочинець, вважає Томпсон.

Крім того, розвідувальне співтовариство США може залишитися без американських же технологічних продуктів. Воно ніколи не має покладатися на розвідувальну інфраструктуру, яка розробляється, будується, експлуатується, обслуговується або розміщується в інших країнах або компаніями, що знаходяться під іноземним впливом. Але якщо вітчизняні постачальники не можуть зіставити свої продуктові пропозиції з офшорними, то у розвідувального співтовариства просто може не бути вибору.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button