Наука

Створено матеріал, який зупиняє гниття фруктів і овочів (відео)

Листя ананаса можуть врятувати мільйони тонн врожаю від псування

Сінгапурські дослідники зробили з листя ананаса екологічний аерогель, здатний поглинати молекули, які прискорюють дозрівання фруктів і овочів. Винахід вбереже тонни плодів від псування під час далекого перевезення і не додасть при цьому ні краплі «шкідливості».

Вчені з Національного університету Сінгапуру створили біорозкладаний аерогель на основі листя ананаса. Для цього подрібнені волокна листя змішали з водою і нетоксичними хімічними речовинами, дали «настоятися», заморозили, а потім ліофілізували – акуратно висушили волокна, не даючи їм розморозитися. Такий спосіб сушіння не руйнує структуру волокон. На фінальній стадії суміш обробили порошком з активованого вугілля і отримали унікальний аерогель.

Матеріал відмінно поглинає газоподібний етилен – речовину, яка прискорює дозрівання плодів. Аерогель може увібрати в себе в 6 разів більше етилену, ніж комерційні поглиначі на основі перманганату калію. В результаті гниття фруктів і овочів, занурених у ананасовий аерогель, починається в середньому на 14 днів пізніше природного терміну. Це дозволить доставляти свіжі плоди в будь-які куточки світу, а також скоротити обсяг відходів, рятуючи мільйони тонн врожаю від утилізації. Керівник дослідницької групи професор Дуонг Хай-Мін зізнався, що пошуки підходящої основи для подібного матеріалу зайняли довгі роки. Спочатку дослідники експериментували з кавовою гущею, а потім – з цукровою тростиною.

Вчені не дарма витратили стільки часу і сил на дослідження. Отриманий матеріал можна модифіковані та будуть використані як фільтр для води. Якщо додати в ананасовий аерогель діетілентріамін, то матеріал буде в 4 рази ефективніше поглинати іони нікелю, ніж звичайні розчини. Листя ананаса зазвичай викидають. Тому аерогель з них буде досить доступним: близько 20-35 доларів за квадратний метр.

Відеоматеріал про дослідження:

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button