Технології

Рослини-роботи намагаються рости, як їх реальні побратими

Для того, щоб зробити роботів максимально незалежними від навколишнього середовища, здатними пристосовуватися до будь-яких умов, вчені звернулися до того, у кого це виходить краще за всіх в живій природі – до рослин. Барбара Меззолай (Барбара Mazzolai) і її колеги їх Італійського технологічного інституту в Генуї створили робототехнічну систему, яка наслідує коренів рослин. За рахунок використання безлічі різних датчиків поведінку цієї системи, як і поведінка коренів реальних рослин, залежатиме від багатьох параметрів навколишнього середовища, від сили тяжіння, наявності води, температури, кислотності грунту, тиску і присутності в грунті деяких хімічних сполук, таких як нітрати і фосфати.

Виявляється, що моделювання росту коренів рослин є досить непростою справою через те, що цей процес складний сам по собі, незважаючи на його уявну з першого погляду простоту. Під час росту коріння, збільшуючись в довжині, постійно згинаються, прямуючи одним їм відомими шляхами, а ріст клітин кореня відбувається в місці, протилежному від напрямку руху зростаючого кореня, у його основи, місця з’єднання кореня і стовбура рослини. Під час росту корінь “відчуває” безліч фізичних і хімічних факторів, розташовуючи їх по деяких пріоритетам, правда механізм прийняття цих рішень людям ще зрозумілий не до кінця. “Макети і дослідні зразки робототехнічних пристроїв, які вже були розроблені нами, реалізують деякі з функцій коренів рослин, але тільки лише їх малу частину”, – розповідає Барбара Меззолай.

На додаток до робототехнічної імітації одного єдиного кореня, група вчених займається дослідженнями взаємодії кількох коренів, які, незважаючи на видиму хаотичність кореневої системи, виявляється, координують їх рух крізь грунт. Крім цього дослідники вивчають деякі технології, за рахунок яких роботи-рослини зможуть отримувати енергію, необхідну для їх функціонування, прямо з грунту, не покладаючись на енергію Сонця і вітру.

Кінцевою і поки дуже далекою метою даних досліджень є створення енергетично ефективних роботів, які можуть швидко адаптуватися і пристосовуватися до мінливих умов навколишнього середовища. Серед безлічі очевидних областей застосування таких роботів можна виділити роботів, які здійснюють екологічний моніторинг, роботів, які можуть самі «поставити себе на якір” закріпившись за допомогою своєї “кореневої системи” на поверхні астероїда, планети або іншого космічного тіла. Також, у розроблюваної технології є кілька видів застосування в медицині, Барбара Меззолай згадує про ендоскопи і зонди “проростаючих” прямо в тіло пацієнта, про медичні імплантанти, здатних переміщатися в людському організмі і про інші технологічні “чудеса”.

[youtube]GALHb-b5060[/youtube]

Натхнення: www.dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button