Технології

Створено мікроробот, який здатний переміщати живі клітини всередині тіла

Вже багато років учені працюють над створенням мініатюрних роботів, здатних працювати всередині людського організму. І до недавнього часу такі роботи розглядалися лише як механізмів для діагностики, точкового лікування або доставки лікарських засобів. Але, як передає видання Science Robotics, групі дослідників з Китаю вдалося створити керованого мікробота, який може переміщати всередині тіла живі клітини.

Основною проблемою, яка постала перед вченими, було те, що вкрай важко створити такого робота-носія, який зміг би утримувати клітини, так і підтримувати їх життєдіяльність і ріст. Група вчених під керівництвом Дун Суня з Міського університету Гонконгу виготовила свого робота за допомогою методу тривимірної лазерної літографії. При цьому фоточутливий полімер, що використовується при проектуванні, твердне в заданих місцях під дією сфокусованого лазерного променя, що дозволяє контролювати форму майбутнього робота.

Создан микроробот, способный перемещать живые клетки внутри тела

Для управління ботом використовується магнітне поле. Полімерний каркас бота створений з нанесенням 100-нанометрового шару нікелю, що і робить його «чутливим» до дії магнітного поля. Крім цього, роботу нанесений шар титану товщиною 20 нанометрів для поліпшеної біосумісності з клітинами і організмом, а тестові зразки ботів мають розмір від 70 до 90 мікрометрів.

Создан микроробот, способный перемещать живые клетки внутри тела

На 1 етапі досліджень експерти використовували фібробласти і мезенхімальні клітини живого ембріона рибки даніо-реріо, переміщаючи їх. Після успішних випробувань на ембріоні, вчені приступили до наступної фази: дослідам в живому організмі лабораторних щурів.

Создан микроробот, способный перемещать живые клетки внутри тела

Поверхня мікробота була покрита раковими клітинами, що володіють властивостями флуоресценції. Під час транспортування всі клітини зберігали життєздатність. У ході експерименту з’ясувалося, що клітини вільно від’єднувалися від бота після доставки до потрібного органу. А потім самі клітини починали ділитися і отримувати харчування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button