Технології

Якими будуть магазини в 2040 році

У звіті Commerce 2040 від Euromonitor International йдеться про те, як роздрібні мережі будуть виглядати через 21 рік. Експерти пишуть, що в 2040 році залишиться багато «фізичних» (іншими словами — звичайних) магазинів, але вони будуть до невпізнання напхані технологіями та різними додатковими функціями.

Серед нововведень названі, наприклад, «зони холоду», де можна буде приміряти зимові пальта та аналогічні товари і зрозуміти, наскільки їх буде зручно носити у відповідну пору року. Також в магазинах будуть відділи для випробувань взуття в реальних «польових» умовах на різних поверхнях.

У 2040 році магазини стануть впізнавати покупців в обличчя і пропонувати їм більш персоналізовані покупки. У них не буде кас, а всі речі будуть автоматично оплачуватися при виході з магазину. Багато з цих технологій працюють окремо вже зараз.

До послуг покупців будуть віртуальні стилісти, які підберуть для них речі прямо в магазині, дадуть поради по поєднанню кольорів і фактур. А в найближчому майбутньому магазини відчинять двері тим, хто робив замовлення через віртуальну примірювальну в інтернеті.

Мета модернізації — позбавити магазини від негативних сторін: черг, необхідності примірок купи одягу в обмежений період часу і так далі; а також зробити їх більш доступними для покупців, які зможуть знайомитися з товарами в мережі, а після випробувати їх в умовах, наближених до реальних.

Кнопка «Наверх»