Технології

Створено полімер, схожий на шкіру кальмарів

Надихнувшись властивостями шкіри кальмара, американські вчені винайшли адаптивний композитний матеріал, який здатний відмінно зберігати температуру. З нього можна робити стаканчики для напоїв, сумки кур’єрів зі служб доставки їжі і багато іншого.

Вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіні (США) розробили нову полімерну плівку, яка може відображати інфрачервоне випромінювання. На цю ідею фахівців надихнула шкіра кальмара, яка може змінювати свій колір.

Кальмари можуть змінювати візерунки і кольори своєї шкіри, щоб ховатися від хижаків або маскуватися під час полювання. Причому вони роблять це з такою швидкістю, що здається, ніби у них є вбудований цифровий дисплей. Але насправді, в цьому кальмарам допомагають спеціальні клітини-хроматофори, які містять пігменти. І за допомогою своїх м’язів молюски здатні змінювати прозорість і відбивну здатність своєї шкіри.

Використовуючи цю властивість шкіри кальмарів, американські дослідники створили композитний матеріал, який замість зміни свого кольору може підлаштовуватися під ту чи іншу температуру. Його виготовили з полімеру і металевого покриття, завдяки чому плівка може змінювати свою структуру, щоб посилити або послабити тепловідбиваючі властивості.

Вчені відзначають, що така плівка може використовуватися де завгодно: в стаканчиках для гарячих напоїв, в контейнерах для їжі, в сумках для перенесення швидкопсувних продуктів, у вантажних контейнерах і т.д. творці розробки перевірили її здібності в лабораторії — вони виготовили з неї кавову чашку і налили всередину кави. Виявилося, що плівка дійсно здатна регулювати швидкість охолодження гарячого напою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button