Відео

Створено розумне скло з новими властивостями

Дослідники з Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі створили новий матеріал для розумних вікон. Матеріал наноситься на скло у вигляді тонкого покриття з нанокристалів. Він здатний динамічно змінювати кількість світла, що проходить крізь нього. На відміну від інших існуючих технологій, нове покриття здатне контролювати надходження видимого світла і світла ближній інфрачервоній області спектра (NIR) окремо.

Раніше група фахівців демонструвала технологію розумного вікна, яке блокувало світло ближній інфрачервоній області спектру, не блокуючи видиме світло. Технологія заснована на електрохроматичному ефекті. Представлене раніше скло могло змінювати свій стан при подачі електричної напруги, перемикаючись між режимом пропускання світла ближній інфрачервоній області спектра і режимом блокування. Вченим вдалося розширити можливості смарт-скла. Тепер воно дозволяє керувати і видимим світлом.

Можливість незалежного контролю видимим світлом і світлом ближньої інфрачервоної області спектра дозволяє домогтися високого рівня природного освітлення без нагріву приміщення. Те ж саме вікно можна також перевести в режим затемнення. У разі необхідності скло може пропускати як видиме світло, так і світло ближній інфрачервоній області спектра.


Новий матеріал створено з використанням нанокристалів оксиду індію та олова, поміщених в оксид ніобію.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button