Технології

Створено відносно недорогий і умовно універсальний домашній робот (відео)

Виглядає він безглуздо — як телескопічний зажмаг на вішалці для капелюхів, але це, можливо, майбутнє домашньої робототехніки.

Hello Robot

Робот Stretch від стартапу Hello Robot колишнього директора з робототехніки Google Аарона Едсінгера і професора робототехніки Чарлі Кемпа розроблявся протягом трьох років.

Це ще не закінчений робот, який готовий перемити всю вашу квартиру, а скоріше дослідна платформа, яка закладе основу для подальшої домашньої автоматизації.

Легка і недорога конструкція може стати зразком для майбутніх роботів, особливо для тих, які призначені для догляду за літніми людьми або людьми з обмеженими фізичними можливостями.

Stretch спочатку проєктувався як недорогий пристрій. Замість того щоб використовувати промисловий маніпулятор з кількома шарнірами і ступенями свободи, інженери вирішили встановити одне телескопічне захоплення, що кріпиться до центрального витягу, вартість якого теж невисока. Але все одно робот у підсумку коштує 17 950 доларів і виводити його на ринок у такому вигляді не можна.

«Рука» робота оснащена датчиками і відчуває дотики. Також вона здатна тримати предмети вагою до 1,5 кілограма — цього поки що недостатньо, наприклад, для відкриття дверцят холодильника.

Колісна база Stretch аналогічна тій, яка використовується в автономних порохотягах Roomba, а її розмір становить 34 на 33 см. Завдяки цьому робот вийшов досить моторним і маневреним. Крім того, в ньому використовується недорога камера Intel RealSense, чутлива до глибини зображення, і датчик LIDAR з кутом огляду 340 градусів. Є також мікрофони і система розпізнавання мови, а також пристрій для зворотного зв’язку з користувачами.

Stretch може самостійно пересуватися по хаті, брати і передавати різні предмети, але нездатний, наприклад, складати одяг або помити посуд. Але це поки.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button