Технології

У США тестуватимуть бетон, який дозволяє заряджати електромобілі під час руху

Інноваційні технології дивують: людина навчилася отримувати електрику від сонця та виробляти енергію зі сміття, не використовувати бензин для транспорту та створювати безвідходні виробництва. І от нове рішення для зеленого курсу планети: у США розробляють перший у світі сегмент бетонних доріг із безконтактною бездротовою зарядкою.

Інноваційний бетон, що намагнічується, дасть змогу заряджати електромобілі під час руху. Проєкт реалізує Департамент транспорту Індіани (INDOT), університет Purdue та німецький стартап Magment GmbH, передає  ecotown.

Проєкт буде реалізований у три етапи. На двох перших — будуть проводитися випробування, аналіз та оптимізація дорожнього покриття, що проводяться спільною програмою транспортних досліджень (JTRP) у кампусі Purdue у Західному Лафайєті. На третьому етапі INDOT побудує випробувальний стенд довжиною у кілометр. Там інженери протестують здатність інноваційного бетону заряджати важкі вантажівки на великій потужності (200 кіловатів і вище).

Після успішного завершення випробувань усіх трьох фаз INDOT буде використовувати нову технологію для електрифікації ділянки міждержавної автомагістралі в Індіані.

Завдяки цьому дослідженню вчені розкриють можливості для скорочення викидів і впливу забруднювальних речовин поблизу дороги. Це буде справжній крок вперед до майбутнього динамічної бездротової зарядки.  Адже цей проєкт  встановить стандарт доступної, стійкої та ефективної електрифікації транспорту.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button