Технології

Створено високоефективні органічні сонячні панелі

В роботу над створенням технології перетворення сонячного світла в електричну енергію долучилися практично всі провідні наукові центри планети. Одержання екологічно чистої, необмеженої енергії є одним із пріоритетних завдань, вирішення якої захистить Землю від екологічної катастрофи і надасть людству невичерпний запас дешевої енергії.

Одним з напрямків сонячної енергетики є використання органічних сонячних панелей, замість дорогих, але більш енергоефективних на основі кремнію. Група дослідників з університету Ерлангена — Нюрнберга зуміла створити органічні панелі з рекордною на сьогодні ефективністю процесу перетворення енергії сонця в електрику.

Основна властивість органічних панелей є їх дешевизна, гнучкість і мала маса. Між тим двокомпонентні панелі з органіки володіють всіма властивостями напівпровідників, необхідними для генерації світла електрики. Використовувати легкий і гнучкий матеріал можна практично скрізь, навіть на повсякденному одязі.

Вчені змогли створити органічні фотоелектричні модулі (OPV), які встановили рекорд по ККД серед аналогічних пристроїв. Університетська модель складається з 12 послідовно з’єднаних осередків і має геометричний коефіцієнт заповнення понад 95%. Підвищення корисної площі було досягнуто з використанням лазерних технологій.

Спільно з Південнокитайським технологічним університетом був створений зразок органічної панелі площею 26 кв. см, здатний показати 12,6% ККД. Для порівняння, попередній рекорд OPV склав 9,7%. Таким чином, приріст ККД склав близько 30%. В даний час панелі на основі кремнію працюють з ККД вище 20%, а експериментально створені прототипи, що мають ККД понад 40%. Для органічних панелей, більш дешевих у виробництві, поріг економічної ефективності настане після досягнення ККД до 16%.

Джерело: eurekalert

Натхнення: 24gadget.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть