Технології

Восьминіг надихає на створення підводного двигуна

Німецькі вчені представили концепцію практично безшумного підводного двигуна, ідею якого запозичили у восьминогів.

Поряд зі щупальцями, восьминоги і кальмари мають ще одну цікаву особливість – вони плавають, використовуючи водометні рухи: набирають воду в порожнину із зябрами і з силою виштовхуючи її в напрямку, протилежному руху, через лійку, яка виконує роль сопла. Це дозволяє їм рухатися дуже швидко і тихо. Вчені-інженери з інституту Фраунгофера в Німеччині, що спеціалізуються на технологіях машинобудування вже скопіювали цей спосіб в системі, яка може знайти застосування в човнах, рекреаційних водних мотоциклах або підводних човнах.

Двигун від восьминога

Відомий як Octopus Siphon Actuator, мініатюрний прототип системи складається з чотирьох з’єднаних еластомірних кульок 20 х 6 см (7,9 х 2,4 дюйма), кожна з гідравлічним поршнем всередині. Спочатку вода всмоктується через отвір в кожну кульку – як кальмар або восьминіг всмоктує воду у свою мантію. Потім кабелі, інтегровані в кулі, змушують їх стиснутися, тим самим швидко виштовхуючи воду.

Таким же способом, яким молюски направляють себе, переміщаючи воронку, через яку виходить вода, система також може бути керованою, використовуючи вибірково двигуни, щоб рухатися в потрібному напрямку.

Весь пристрій може бути виготовлено за одну стадію з використанням 3D-принтера. Повідомляється, що при виробництві розміри куль можуть бути збільшені до двох метрів (6,6 футів) у поперечнику. За словами вчених, мало того, що комерційна версія технології дозволяє швидко і практично безшумно подорожувати, але і не представляє небезпеки для морських істот, які постійно ризикують бути розрізаними гвинтами.

Цікаво, що німецькі дослідники не єдині, хто в даний час займається розробкою таких систем. У рамках нещодавньої наукової ярмарку Google в штаті Техас, підліток Алекс Свирид нещодавно продемонстрував свій власний підводний апарат Squid-Jet, створений завдяки біо-натхненню.

Натхнення: www.infuture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button