Технології

У Нідерландах представили проект плавучого острова

Голландські дослідники сьогодні представили модель того, що через двадцять років стане плавучим мегаостровом, справжнім містом з будинками, портами, фермами і парками.


Створений з 87 плаваючих трикутників, цей величезний, рухливий острів буде зроблений з бетону або сталі, і де кожна частина простягнеться на 1,5*2 км, займаючи загальну площу в 3 квадратних кілометри.

Так як в Нідерландах не вистачає місця, «деякі міста починають розглядати можливість створення плавучих територій, начебто плавучих парків на річках», — говорить Олаф Ваальс з Голландського інституту морських досліджень.

Модель розміром приблизно шість на вісім метрів зроблена з дерева і пінопласту і виставлена в великому резервуарі з водою, де йде симуляції вітру, хвиль і бурь, як презентації для декількох потенційних інвесторів.
Зараз проект на ранніх стадіях. Майбутні острови будуть прикріплені до морського дна, а також пришвартовані до берега. Але знадобиться ще чимало перевірок, щоб перевірити, як вони будуть себе вести при різних погодних умовах і приливній динаміці. Також за планами вони будуть перебувати на самозабезпеченні в плані енергії і ресурсів. Але ще точно не визначено один з головних показників — ціна.

Зараз проект «Простір в море» вже отримав субсидії в розмірі 1,6 мільйонів євро на три роки досліджень. «Технічно подібний проект буде цілком можливо здійснити через 10-20 років», — говорить Ваальс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button