Всесвіт

Вчені знайшли галактичний кластер з рекордною кількістю мертвих галактик

Міжнародна група астрономів виявила високу частку неактивних галактик у нещодавно знайденій ділянці MAGAZ3NE J0959. Його галактики кардинально відрізняються від інших відомих протоскупчень того ж часу.

MAGAZ3NE J095924-скупчення галактик (протокластер), що складається щонайменше з 38 галактик. Воно знаходиться на відстані близько 11,8 млрд світлових років Від Землі.

Протокластери ростуть в умовах гравітації і можуть містити сотні або тисячі галактик, а також гарячий газ і темну матерію. З часом галактики згорають і еволюціонують з активно формуючих зірок в червоні і мертві. J095924 виявили під час дослідження «масивні стародавні галактики» (MAGAZ3NE), призначеного для вивчення надмасивних галактик і їх сусідів.

За словами Бенджаміна Форреста з Каліфорнійського університету Девіса, в середині MAGAZ3NE J0959 знаходиться ультрамасивна галактика, яка вже сформувала масу в більш ніж 200 мільярдів сонць.

“Чому ця надмасивна галактика і її сусіди сформували більшість зірок, а потім стали неактивними, на відміну від інших протоскупчень того ж часу, є великою загадкою, — розповів він. – Чому ці галактики так відрізняються від тих, що є у всіх інших протоскупченнях, і так схожі на ті, що в Скупченні Кома — це теж поки загадка».

Питання про те, як утворюються надмасивні галактики, тісно пов’язане з навколишнім середовищем, в якому вони формуються. Вчені хочуть вивчити околиці інших надмасивних галактик, щоб зрозуміти, чи завжди галактики знаходяться в перенасичених середовищах, таких як протоскупчення, або можуть також утворюватися в ізоляції.

«Якщо такі протоскупчення будуть знайдені у великих кількостях, це вимагатиме прийняття нової моделі формування протокластерів у ранньому Всесвіті”, – зазначили дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button