Технології

Чому в Сахарі досі немає сонячних електростанцій?

У пустелі багато сонячного світла. Через це вона стає прям ідеальним місцем для будівництва сонячних електростанцій. Але цим вони можуть чинити негативний вплив на навколишнє середовище.

Image by Samuel Faber from Pixabay

Помітні ознаки зміни клімату змусили світ звернути увагу на зелену енергію. Адже це джерело енергії, що не використовує викопне паливо і зовсім незначно викидає вуглець.

Але в такому випадку і ядерна енергія може бути хорошим варіантом, оскільки в ній відсутні викиди вуглецю. Але не всі країни можуть дозволити собі атомні електростанції, оскільки вони вимагають величезних ресурсів і все-таки іноді вибухають.

А як щодо вітряних турбін? Це стійке і чисте джерело палива. Але турбіни можуть бути гучними і, як відомо, вони частенько вбивають птахів. Крім того, вітер не може вважатися надійним джерелом, оскільки він дме не завжди.

У сонячних станцій схожа проблема. Сонце не завжди яскраво світить на небі, і є регіони, де сонячне світло яскраво світить або небо в основному хмарно. Хоча… для цього є вихід – пустелі! Це ж, в основному, землі з рясним сонячним світлом.

Так чому б нам не покрити пустелі, такі як Сахара, сонячними батареями? Спроби вже були: у 2009 році Desertec Foundation виступила з ініціативою щодо забезпечення Європи сонячною енергією, що виробляється в пустелях. Але незабаром після свого запуску ініціатива почала руйнуватися. Це було пов’язано з проблемами, пов’язаними з її здійсненням, транспортуванням, а ще й з тим, що проєкт був занадто дорогим.

Крім того, вчені припускають, що, якщо сонячні панелі займуть понад 20% загальної площі Сахари, це може викликати порочний цикл підвищення температури. Поверхня з сонячних панелей в пустелі змінює альбедо (відбивну здатність поверхні), оскільки фотоелектричні елементи поглинають сонячне випромінювання для вироблення енергії. Таким чином, фотоелектрична сонячна панель має нижчий альбедо в порівнянні з піском пустелі, який відбиває сонячне світло.

Навіть якщо ми подолаємо всі наслідки використання сонячних ферм в пустелі, нам доведеться продумати логістику для зберігання і транспортування всієї отриманої енергії. Нам будуть потрібні масивні батареї для зберігання енергії, що виробляється протягом дня, щоб продовжувати подачу електроенергії навіть вночі. Кожній панелі буде потрібно окрема невелика батарея для безперебійної роботи протягом дня. Це майже подвоїть загальну вартість сонячної електростанції.

А що з транспортом? Як би ми забезпечили весь світ результатами роботи сонячної електростанції посеред пустелі? Нині Африка відстає в розвитку надійних електричних мереж. При транспортуванні енергії на великі відстані по лініях електропередачі і так спостерігається деякий відсоток втрат потужності (до 22,8%).

До того ж Африканський регіон політично нестабільний. Це робить великі інвестиції (наприклад, сонячну ферму) в цьому районі ризикованими.

Невже нам дійсно потрібно підім’яти під себе акри пустельних земель і порушити їх екосистему для виробництва сонячної енергії? Якою б чудовою не була ідея отримання великої кількості енергії від сонячних станцій в пустелі, вона все ще занадто складна, щоб втілити її в життя. Але у нас є технології, що дозволяють нашим містам виробляти сонячну енергію.

Однак, якщо ця концепція дійсно втілиться в життя, вона стане великим досягненням для світу. Це дозволить нам зменшити нашу залежність від електростанцій, що працюють на викопному паливі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button