Екологія

Мох в допомогу: як перетворити фасади в електрогенератори

Група вчених з Іспанії та Великобританії розробила прототип фотогальванічної батареї, здатної виробляти електрику за допомогою моху. Поки потужностей вистачає для зарядки декількох LED-світильників, проте розробники впевнені — вже скоро «мохові» панелі прийдуть на зміну сонячним там, де для останніх недостатньо випромінювання.

Випускниця МАРХІ і Каталонського Інституту прогресивної архітектури (Institute for Advanced Architecture of Catalonia) Олена Мітрофанова спільно з міжнародною групою вчених розробила модель енергоефективного фасаду будівель, який самостійно виробляє електрику за допомогою моху. Про це повідомляється на сайті дослідниці.

Для того щоб перевірити свою теорію, Олена створила спеціальний прототип. Він складається з декількох порожнистих відсіків-модулів, з’єднаних в єдину фасадну структуру. Відсіки виконані з кераміки, природного матеріалу, що сприяє створенню всередині комірки особливого мікроклімату. Внутрішнє дно глазуроване, а інша частина являє собою пористу глину.

У кожну клітинку поміщений мох, в якому під впливом світла виробляються певні органічні речовини. Через коріння рослини вони потрапляють у ґрунт, де стають їжею для бактерій. Бактерії переробляють отриманий матеріал, трансформуючи його субпродукти, деякі з яких представляють собою вільні електрони. При взаємодії з «ґрунтом», що складається з гідрогелевих і вуглецевих волокон, відбувається процес генерації електрики.

Один «осередок» здатний виробляти 0,4-0,5 Вольт. Об’єднані в послідовні і паралельні ланцюги, 16 «клітинок» фасаду виробляють енергії, достатньої для заряду декількох LED-світильників. Однак, за словами Олени, доробка її методу дозволить зробити фасад повністю енергоокупним.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button