Екологія

В Ірландії побудують мости зі старих вітряків

В Ірландії для будівництва мостів будуть використовуватися старі вітрогенератори.

Проєкт Re-Wind реалізує технологічний інститут Кірка, передає euronews.com.

Перший міст з використанням старих лопатей вітрогенераторів збираються прокласти на шляху між містами Мідлтон і Йол на півдні Ірландії. У Ейрі почали випробування з включення секцій лопатей у міст через Міддлтон-Янгал-Грінуей.

Сама міцність матеріалу і порожниста внутрішня структура лопатей привели до рішення вивчити можливість їх використання для заміни сталі в будівельних проєктах, таких як пішохідні мости.

“Лопаті виготовлені зі списаної турбіни Nordex N29 довжиною 14 метрів, – говорить Пол Ліхі, викладач з вітроенергетики. – Для цього мосту, який має проліт 5 м, ми відрізали частину лопаті, які використовуються в якості основного конструктивного елемента моста і є функціональними в конструкції”.

Лопаті також естетично привабливі завдяки своїй злегка вигнутій формі, зауважує він, наголошуючи, що це стане цікавою особливістю на маршруті Грінуей.

Ідея використовувати лопаті вітряків у якості будівельного матеріалу для пішохідних мостів з’явилася через проблеми перероблення матеріали, з яких зроблені ВЕУ: армований пластик і матеріали зі скловолокна.

Термін служби багатьох лопатей вітряних турбін у цей час добігає кінця. Багато вітроенергетичних установок виводяться з експлуатації через експлуатаційні вимоги з установки більших лопатей, здатних виробляти більше енергії. До 2023 року у Великобританії та ЄС буде виведено з експлуатації близько 15 000 турбінних лопатей. В Ірландії до 2025 року має бути виведено з експлуатації понад 11 000 тонн лопатей.

Університет Стратклайда передбачив, що глобальні відходи турбін зростуть з 400 000 тонн на рік у 2030 році до двох мільйонів тонн – до 2050 року.

Інші проєкти з перепрофілювання, які досліджує Re-Wind, включають опори електропередачі, бар’єри для шуму на шосе та розриви прибережного сліду для зменшення ерозії.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments