Екологія

Акула позбулася зубів і шкіри через забруднення води

Біля берегів Сардинії, в Італії, була виявлена акула без зубів і шкіри. Фахівці називаю тварину ще однією жертвою забруднених морів і зміни клімату.

Antonello Mulas of the University of Cagliari, Italy

Незвичайна акула потрапила в сіті рибалок біля мису Карбонара в Південній Сардинії ще в 2019 році. Тварина була передана групі дослідників з Університету Кальярі в Італії, і після довгих аналізів учені заявили, що ця акула перша в своєму роді.

Antonello Mulas of the University of Cagliari, Italy
«Наскільки відомо це перший випадок відсутності пов’язаних зі шкірою структур (епідерміс, дермальні зубчики, зуби) у вільно плаваючою хрящової риби», — коментують автори дослідження.

Незважаючи на аномальний зовнішній вигляд, акула жила звичайним життям. Вчені відзначають, що істота дуже швидко адаптувалося до своїх особливостей. Акула продовжувала полювати, так дослідницька група виявила 14 різних риб всередині шлунка тварини, причому останки припускають, що жертви були проковтнуті цілком.

Antonello Mulas of the University of Cagliari, Italy
Так акула мала виглядати

Вчені припускають, що акула втратила шкіру через вплив хімічно забрудненої і окисленої води. Тварина мала блідо-жовтуватий колір, а єдині місця, де був виявлений пігмент на її тілі — це очі, зябра і черево. Зуби тварини майже не було видно, вони перетворилися в рудиментарні структури.

«Не зрозуміло, як така аномалія впливає на поведінку і фізіологію цієї істоти», — йдеться в дослідженні. «З огляду на функції шкіри, відсутність дермальних зубчиків і епідермісу, ймовірно, змінило спосіб плавання, уповільнивши його».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»