Земля

Світова гастрономічна статистика: хто що їсть

Порівняно з минулими поколіннями, ми стали набагато більше їсти. Зараз кожному з нас доступно приблизно на 30% більше калорій, ніж 50 років тому. Проте, різниця між жителями різних країн в кількості їжі, що з’їдається, залишається досить значною і в наші дні.

foto_cikavosti_25.10.2014-02_resized

Приміром, серед всіх країн найменше м’яса їдять в Індії, зате Америка лідирує у вживанні в їжу жиру і цукру. Звичайний житель Китаю сьогодні їсть в два рази більше, ніж в 1961 році. Видання National Geographic створило навіть цілий набір графіків, на яких зображені гастрономічні пристрасті жителів різних країн і в якій кількості вони споживають ту чи іншу їжу. Розглянемо найбільш цікаві з них.

Читайте також: Міфи про їжу: як ми їмо

[ads1] Американці з’їдають 37% калорій у вигляді жиру і цукру. (Дослідження, проведені в 2011 році, показали, що на той момент на одного американця припадало 3 641 калорій в день.) Цей показник перевищує загальносвітовий практично в два рази, тоді як в Китаї це значення становить всього лише 11%. В основному, головним винуватцем цієї ситуації є рослинні масла, споживання яких значно зросло протягом минулих 50 років. Тільки на частку рослинних жирів припадає 19% від загальної калорійності їжі американців.

За статистикою, на сьогоднішній день китайці випередили американців в поїданні м’яса. Крім того, вони також з’їдають удвічі більше фруктів і овочів. З іншого боку, молочних продуктів, жирів і цукру китайці їдять набагато менше за інших.

Рис і пшениця складає 37% калорійності загальносвітового раціону. Згідно зі статистичними даними, на одного жителя планети припадає близько 3000 калорій, з них зернові займають 45%, цукор і жири – 20%, м’ясо – 9%, овочі і фрукти – 11%, молочна продукція і яйця – 8%. Безумовно, одними з найбільш значущих злакових культур залишаються пшениця і рис. Але значимість їх у кожній країні різна. Приміром, якщо в Америці споживання рису не перевищує 2% від загального раціону, то в Японії цей показник складе 21%.

Читайте також: Личинки комах — їжа майбутнього?

Жителі Індії їдять дуже мало м’яса. Звичайно, це обумовлено історично культурними і релігійними причинами (більше 30% індійців – вегетаріанці). Також на їх раціоні відбивалася і бідність країни загалом. Проте, одночасно з ростом добробуту середнього класу почала змінюватися і гастрономічна ситуація. Примітно, що сьогодні середньостатистичний житель Індії з’їдає більше м’яса, ніж коли б то не було за всю історію народу.

Натхнення: wek.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button