Фото

Як у різних країнах святкують Хеллоуїн (фото)

Хеллоуїн майже вже прийшов. Хоча це тільки одна ніч у році, Хеллоуїн є одним з найбільших і улюблених свят у Північній Америці. Люди витрачають величезні гроші на костюми, цукерки та прикраси, всі займаються підготовкою до цього заходу. Основною метою є не лише поділитися ласощами, але й налякати одне одного. Люди одягаються як вигадані, кровожерливі істоти, що наводять жах на випадкових перехожих. Але у світі є багато країн, які бачать це свято як день поваги до померлих, а не просто веселе свято-маскарад.

Насправді Хеллоуїн є надзвичайно духовним днем в деяких країнах. Було б цікаво дізнатися, як інші країни святкують Хеллоуїн і як вони всі відрізняються?

Австрія

foto_cikavosti_24.10.2014-012-02 (Копіювати)

В Австрії в свято Хеллоуїна люди залишають воду, хліб і запалену лампу на столах просто перед сном. Вважається, що в цю ніч це сприятиме поверненню мертвих душ на Землю. Австрійські католики використовують цей час, щоб відсвяткувати Seleenwoche, також відомий як неділя Всіх Святих, між 30-м жовтня і 2-м листопада. Протягом цього часу, сім’ї прикрашають могили своїх рідних і близьких ліхтарями і вінками. На останній день Seleenwoche, в церквах проводяться великі заупокійні меси.

Китай

foto_cikavosti_24.10.2014-012-03 (Копіювати)

У Китаї свято Хеллоуїн називають Ден Цзе і він проводиться щороку. В цей день китайці кладуть їжу та воду перед фотографіями своїх померлих родичів. Також запалюються багаття і ліхтарі, які палають в надії показати духам дорогу назад на Землю. У буддійських храмах роблять паперові кораблики звані «човни закону», які пізніше спалюються в вечірній час. Це робиться з двох причин: у пам’ять за загиблими та для звільнення духів «пре», щоб вони могли піднятися на небо. «Пре» – це духи тих, хто загинув в результаті нещасного випадку і чиї тіла так і не були поховані. Ці блукаючі духи вважаються небезпечними, і тому багато людей виконують обряди, щоб допомогти їм в їх подорожі в потойбічний світ.

Читайте також: Курйозні аварії (фото)

Англія

foto_cikavosti_24.10.2014-012-04 (Копіювати)

Замість того, щоб вирізати на Хеллоуїн пики на гарбузах, в Англії вирізаються з буряків, які називаються «punkies». Потім діти беруть «Punkies» і ходять від дверей до дверей, просячи грошей. У деяких районах в передній частині будинку встановлюються в цих вирізаних ріпах ліхтарі, щоб відлякувати духів, які бродять вночі на Хеллоуїн. За іншим звичаєм, в багаття кидаються камені, каштани і овочі, також в надії відлякати духів. Також проводяться ворожіння. Наприклад, якщо камінчик був кинутий у вогонь і його більше не було видно на наступний ранок, то вважалося, що людина, яка кинула камінець, не виживе один рік. Зараз все більше і більше британських дітей приймає американську традицію святкування Хеллоуїна.

Франція

foto_cikavosti_24.10.2014-012-05 (Копіювати)

[ads1] Французи донедавна не святкували Хелловін на честь покійних. Хоча вони чули про Хеллоуїн від іноземців та американських ЗМІ, французи не святкували Хелловін до середини 1990-х років. Зараз, як і на американський Хеллоуїн, французи одягаються в костюми і ходять від будинку до будинку, щоб отримати цукерки. Хеллоуїн вважається американським святом і з цієї причини багато французьких жителі не знають, що саме святкується.

Ірландія

foto_cikavosti_24.10.2014-012-06 (Копіювати)

Більшість людей вважають Ірландію батьківщиною Хеллоуїна, і це дійсно схоже на правду. Тут традиції святкування не так вже відрізняються від відомих святкувань американського Хеллоуїна. Як і в Штатах, ірландці одягаються в чудовиськ, лякають сусідів, йдуть на вечірки і клянчать цукерки. Дуже популярна в цей день гра в «Снап-яблуко». Яблуко підвішується на дереві або дверній рамі, а потім учасники гри намагаються підстрибнути і відкусити від нього шматок.

Мексика

foto_cikavosti_24.10.2014-012-07 (Копіювати)

У Мексиці Хеллоуїн називають «Ель Діа де лос Муертос» або дні мертвих. Захід починається ввечері 31 жовтня і закінчується 2 листопада. Цей день люди проводять біля могил загиблих близьких, проводять пікніки і святкування в їх честь. Мертві, як вважають, повертаються в свої будинки в цю ніч, так що вівтарі оформляються цукерками, квітами, водою, фотографіями, улюбленою їжею і питвом. На 2 листопада сім’ї влаштовують пікніки у могил своїх близьких.

Читайте також: Найбільше пасажирське судно у світі — фото

Японія

foto_cikavosti_24.10.2014-012-08 (Копіювати)

Японці не святкують Хеллоуїн як американці. Замість цього японці відзначають фестиваль Обон, також відомий як Мацури або Урабон. Цей фестиваль присвячений духам предків. Червоні улани висять навколо області для святкувань, і свічки, що горять в ліхтарях, направляються плисти річками в моря.

Філіппіни

foto_cikavosti_24.10.2014-012-09 (Копіювати)

На Філіппінах – як і більшість країн – Хеллоуїн більше орієнтований на покійників. Хоча вплив американського Хеллоуїна поступово починає поширюватися і на Філіппінах, традиція свята Пангангалулува досі сильні. Люди йдуть від будинку до будинку і співають пісні про душі, що нудяться в чистилищі, і в обмін просять їжу або гроші.

Шотландія

foto_cikavosti_24.10.2014-012-010 (Копіювати)

Хеллоуїн почав відзначатися в Шотландії в 16 столітті. Спочатку люди на Хеллоуїн передбачали і ворожили на майбутнє. Саме тому в 18-му столітті на Хеллоуїн більшість молоді шукали чоловіка. Костюми були поширені під час Хеллоуїна ще наприкінці 19 століття. Вбрані в костюми лісових духів, діти ходили від дверей до дверей просячи їжі або грошей. Це дуже схоже на традиції сучасного американського Хеллоуїна.

Сполучені Штати Америки

foto_cikavosti_24.10.2014-012-011 (Копіювати)

Американський Хеллоуїн на сьогоднішній день є найбільш популярним і добре відомим способом святкування цього свята. Діти вбираються в які-небудь страшні або жахливі костюми і ходять від дверей до дверей, лякаючи людей, показуючи сценки і співають пісеньки, в результаті чого приносять додому мішки з цукерками. Повсюдно проводяться костюмовані вечірки та прийоми, де люди грають в ігри, їдять і п’ють. З гарбузів вирізають пики, встановлюють всередину свічку і такі імпровізовані ліхтарі стали одним з найбільш відмітних символів Хеллоуїна.

Натхнення: terraoko.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button